Pasienyje su Rusija modernizuojama ir plečiama Kybartų užkardos sienos stebėjimo sistema

Lietuvos ir Rusijos pasienyje esančios Kybartų užkardos atsakomybės ruože iki kitų metų pradžios bus atnaujinta seniau įrengta sienos vaizdo stebėjimo sistema ir įdiegti nauji technologiniai sprendimai. Neabejojama, kad tai padės dar efektyviau užkirsti kelią nelegaliam sienos kirtimui bei vykdyti kontrabandos prevenciją.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Vidas Mačaitis bei viešojo pirkimo konkursą laimėjusios UAB „Telekonta“ generalinis direktorius Dovydas Gedaminskas pasirašė sutartį dėl vaizdo stebėjimo sistemos atnaujinimo, naujos įrangos pirkimo, įdiegimo bei praplėtimo.

Sutarties suma – beveik 3,1 mln. eurų. Lėšos jai įgyvendinti skirtos iš Lietuvos biudžeto (1,2 mln. eurų) bei Specialiosios tranzito schemos (1,9 mln. eurų).

Šiuo metu 38,6 km ilgio Kybartų užkardose ruože vaizdo stebėjimo priemonėmis kontroliuojami tik du kilometrai, t.y. Kybartų pasienio kontrolės punktas ir jo prieigos. Per mažiau nei metus veikianti įranga bus visiškai atnaujinta ir sujungta su naujai diegiamais sienos stebėjimo sprendimais, o Kybartų užkardoje įsikurs vietinis valdymo centras.

Naujai įrengta sistema bus apmokyti dirbti 6 administratoriai bei 10 operatorių.

Visus darbus Kybartų užkardos atsakomybės ruože planuojama užbaigti iki 2020 metų sausio 31 d.

Lietuva su Rusija sausuma bei pasienio vandenimis, neskaitant jūros, turi 294,4 km ilgio sieną.

Ilgametė VSAT praktika rodo, kad vaizdo stebėjimo sistemos yra vienas efektyviausių valstybės sienos kontrolės būdų. Tokias priemones įdiegus prie sienos su Rusija, kur ji eina Nemunu, šiame ruože bandymų pažeisti sieną ar iš Kaliningrado srities gabenti kontrabandą beveik nepasitaiko.

Šiuo metu techninėmis vaizdo stebėjimo sistemomis Lietuvos pasieniečiai kontroliuoja beveik 69 procentus sienos su Rusija. Planuojama, jog metų pabaigoje šis skaičius sieks daugiau kaip 82 procentus.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas