Pasikeitimai nuo šiandienos. Ką reikia žinoti grįžtantiems iš užsienio?

Šiandien įsigalioja Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atnaujintas valstybių, kurių piliečiai arba teisėtai jose gyvenantys asmenys gali atvykti į Lietuvą sąrašas. Pablogėjus epidemiologinei situacijai Lenkijoje ir Kipre, iš šių šalių atvykstantiems nuo šiandien (rugpjūčio 10 d.) privaloma 14 dienų izoliacija, tačiau užsieniečių atvykimas ribojamas nebus. Nuo šiandien taip pat privaloma registruotis grįžus iš koronaviruso paveiktų šalių.

Iš Nyderlandų ir Islandijos užsieniečiams atvykti draudžiama. Iš šios šalies grįžtantiems Lietuvos piliečiams arba užsieniečiams, atvykstantiems darbo reikalais arba su specialiu leidimu, teks izoliuotis 14 dienų.

Operacijų vadovo sprendimu patvirtintas sąrašas galioja nuo pirmadienio, rugpjūčio 10 d., ir bus atnaujintas kitą savaitę.

SAM primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.

Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per savaitę pakilo – nuo 5,7 iki 7,6, tačiau vis dar išliekame patikimų valstybių sąraše.

GRĮŽTANTIEJI PRIVALĖS REGISTRUOTIS

Nuo šiandien visi grįžtantieji iš užsienio oro ar jūrų transportu privalės dar lėktuve ar kelte užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą. Popierines anketas keleiviams pavesta išdalinti vežėjams, vykdantiems keliones. Atvykstantieji taip pat galės registruotis elektroniniu būdu https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

UŽSIREGISTRUOTI PRIVALOMA:

Visiems, atvykusiems (ir tranzitu) iš paveiktų šalių bet kokiu transportu;
Užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių  (ne ES/EEE) bet kokiu transportu;
Visiems, atvykusiems iš užsienio oro ir jūrų transportu.

IZOLIUOTIS 14 DIENŲ NUO ATVYKIMO DIENOS PRIVALOMA:

Visiems, atvykusiems iš paveiktų šalių;
Užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

KAIP REGISTRUOTIS?

1) internetu prieš atvykstant. Tokiu atveju atvykimo vietoje (oro ar jūrų uoste) NVSC specialistui pateikite registracijos patvirtinimą arba atspausdintą užpildytą anketą;

2) pildant popierinę anketą atvykimo vietoje (oro, jūrų uoste);

3) atvykę sausumos transportu – privalote per 12 valandų užsiregistruoti internetu (užpildyti anketą).  https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE