Pasirašyta sutartis atnaujino bendradarbiavimą su KTU

Praėjusią savaitę Kauno technologijos universitete (KTU) pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Universiteto ir Vilkaviškio r. Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos–daugiafunkcio centro. Sutartį pasirašė KTU rektorius Eugenijus Valatka ir mokyklos direktorė Sidutė Černauskienė.

„Bendradarbiavimas vyko ir anksčiau, dabar jį atnaujinome. Tai ir simbolinis ryšys, kadangi Gižai – prof. K. Baršausko gimtinė. Norime ir toliau bendrauti su Universitetu, kad mūsų vaikai, jaunimas rinktųsi tiek šią mokyklą, tiek vėliau ir studijas Universitete, o iš Universiteto tikimės ekspertinės pagalbos, – kalbėjo mokyklos direktorė. – Bendrieji ugdymo planai įpareigoja mokyklas ugdyti mokinių gebėjimus atliekant įvairius  tyrimus, bandymus, t. y. per praktiką. Bandome kurti ir savo laboratoriją lauke, tačiau trūksta profesionalų pagalbos, taigi šiuo klausimu ir kreipsimės į Universiteto specialistus. Žinoma, labiausiai tikimės fizikų įsitraukimo.”

KTU rektoriaus Eugenijaus Valatkos teigimu, labai svarbu palaikyti jaunimo ambicijas: „Mūsų tikslas – kad kuo anksčiau jaunas žmogus gautų informaciją apie galimybes, kurių yra tikrai labai daug.” Susitikimo dalyviai sutarė, kad labai svarbu įtraukti moksleivius į vykstančius konkursus, plėsti jų akiratį, padrąsinti ir suteikti pasitikėjimo savo jėgomis.

Vilkaviškio raj. Gižų prof. Kazimiero Baršausko mokyklos – daugiafunkcio centro istorija siekia 1869 – uosius, kai Gižuose įsteigta parapijinė mokykla. Prof. K. Baršausko vardas mokyklai suteiktas 1979 – aisiais. Jį turėjo iki 1992 m. Po pertraukos, 2004 metais vardas sugrąžintas.

Bendruomenė norėjo, kad mokyklai būtų sugrąžintas anksčiau priklausęs prof. K. Baršausko vardas. „Mums tai labai svarbu, – sakė susitikime dalyvavusi mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Rima Miknaitienė, – lig šiol kasmet organizuojame spartakiadą, skirtą prof. K. Baršausko gimimo metinėms minėti. Kartu su moksleiviais cituojame ir profesoriaus mintis. Jau turime geros bendradarbiavimo su KTU patirties, neabejojame, kad ateityje jos bus dar daugiau.”

 

Kauno technologijos universiteto informacija

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas