• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
Ketvirtadienis, 25 birželio
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Paskutinė akistata Marijampolėje – Sūduva pasirengusi pakeisti istoriją

2017-11-17
Futbolas
Laikas: 3 min skaitymo
A A

Ko gero daugelis Marijampolės miesto gyventojų jau gyvena sportinėmis sekmadienio nuotaikomis ir nekantriai laukia lemiamų varžybų dėl aukso. Lapkričio 19d. namų arenoje galutinai bus susitikta su principiniu varžovu Vilniaus „Žalgiriu“ vardan čempionų vardo. Tai gali būti istorinės rungtynės FK „Sūduvai“. Per visą Lietuvos futbolo pirmenybių istoriją marijampoliečiams dar nei karto nebuvo pavykę triumfuoti bei pasidabinti aukso medaliais. Tai puiki proga visam komandos kolektyvui tapti istorijos didvyriais ir įsirašyti savo pavardes į Lietuvos futbolo istoriją.

Jokios abejonės nėra – laukia įnirtinga kova ir „Žalgiris“ lengvai atiduoti titulo tikrai nesiruošia. Paskutinėse rungtynėse sostinės ekipa rezultatu 5-2 nušlavė „Utenio“ komandą ir paliko visą intrigą ateinančioms sekmadienio rungtynėmis. Pralaimėjimo atveju, „Žalgiris“ apskritai šiame sezone liktų be titulų, kadangi nuo vilniečių fortūna nusisuko ir taurės varžybose – buvo pralaimėta Kauno „Stumbrui“

Vilniaus „Žalgiris“ – Marijampolės „Sūduva“ faktai:

  • „Sūduvos“ rezultatyviausias žaidėjas – K. Laukžemis.
  • „Žalgirio“ ir visos A lygos rezultatyviausias žaidėjas, bei pagrindinis pretendentas į „auksinį batelį“ – Šernas
  • „Žalgiris“ turi dvigubai didesnį biudžetą lyginant su „Sūduva“
  • Vilniečių pergalės atveju, tai būtų penktasis kartas iš eilės, kuomet „Žalgiris“ tampa čempionais
  • Prieš keletą savaičių „Žalgiris“ pakeitė vyriausiąjį trenerį. Naujuoju strategu tapo A. Brazevičius, trenerio duonos daugiausiai ragavęs Baltarusijoje.
  • Paskutinis kartas, kuomet kova paskutiniajame ture sprendėsi dėl čempionų vardo, buvo 2013m.
  • „Sūduvos“ pergalės atveju, Marijampolės ekipa turėtų galimybę žaisti Čempionų lygos atrankoje.

Belaukiant lemiamų rungtynių, vertėtų prisiminti „Sūduvos“ ryškią klubo istoriją, kuris buvo pradėtas nuo 1942-ųjų metų. Iš tikrųjų, skambiausio Marijampolės klubo kelias buvo gan vingiuotas.

1962 m. Lietuvai pirmą kartą pavyko atsidurti Lietuvos futbolo pirmenybėse. Tuo metu Marijampolės „Šešupe“ besivadinanti komanda A klasės čempionato finale suklupo prieš Kauno „Limos“ komandą.

1970 m. „Sūduva“ žaidė tikrai prastą sezoną. To pasekoje, marijampoliečiams teko patirti iškritimą iš aukščiausios lygos.

Sėkmingu rungtyniavimu „Sūduva“ galėjo pasigirti 1975 m., kuomet buvo iškovoti bronzos medaliai. Taip pat buvo pasiektas ir taurės finalas, tačiau Tauragės komanda buvo tuo metu buvo pajėgesnė ir teko likti nieko nepešus.

Toliau sekė išties tamsūs laikai Marijampolės ekipai. Tik 1988m. pavyko sugrįžti į Lietuvos futbolo pajėgiausią lygą. Tačiau ir tada ekipos žaidimas buvo banguotas. Nesėkmės vis sugrįždavo į „Sūduvos“ kiemą. Visgi esminis pakilimas įvyko 2001m. Sėkmingas I lygos sezonas, bei surengta atkakli kova dėl LFF taurės. Nors finalas buvo pralaimėtas, tačiau „Sūduvai“ buvo suteikta galimybė žaisti tarptautinėse UEFA pirmenybių taurės varžybose. Po burtų traukimo paaiškėjo, jog „Sūduvai“ teks žaisti su daugkartiniu Norvegijos čempionu Bergeno „Brann“.

2002m. A Lygoje „Sūduva“ stebuklų nerodė – buvo užimta 6 vietą tarp 9 komandų.

Blankų pasirodymą Lietuvoje, „Sūduvai“ pavyko kompensuoti tarptautiniais nuopelnais debiutuojant UEFA turnyre. Po atkaklių susitikimų prieš Bergeno „Brann“, Marijampolės komandai sensacingai pavyko žengti į kitą etapą.

Antrame etape laukė škotų legendinis klubas Glazgo „Celtic“. Reikėjo tikėtis tik stebuklo, norint tuomet įveikti tokio pajėgumo klubą. Vis dėlto fortūna „Sūduvai“ nenusišypsojo ir UEFA turnyre kelionė buvo baigta.

Visgi 2002m. pasiekimų padariniai buvo itin teigiami Marijampolės „Sūduvai“. Suvalkijos sostinės ekipa įsitvirtino A lygoje.

Iki 2005m. pasigirti išskirtiniais pasiekimais „Sūduva“ negalėjo pasigirti. Tačiau tais metais „Sūduva“ vėl pasiekė apdovanojimų laiptelį, iškovodama A lygos bronzą.

Taip pat ketvirtuoju bandymu „Sūduvai“ pagaliau pavyko iškovoti LFF taurę, įveikiant Panevėžio „Ekraną“.

2007m. „Sūduva“ tapo A lygos vicečempione.

Iki 2009m. teko laukti „Sūduvos“ sugrįžimo į prizines vietas. Tais metais buvo pasidabinta bronza ir penktąjį kartą dalyvaujant LFF taurės finale vėl pavyko iškovoti titulą.

Po triumfo LFF taurėje, „Sūduva“ turėjo galimybę žaisti Supertaurėje. Dramatiškose rungtynėse po 11 metrų baudinių serijų „Sūduvai“ pavyko išplėšti pergalę ir vienu šūviu nušauti du zuikius – per mėnesį praktiškai buvo iškovotos – dvi taurės. Tai buvo vienas geriausių sezonų „Sūduvos“ istorijoje.

2010m. „Sūduva“ dar kartą tapo A lygos vicečempione. Taip pat Marijampolėje buvo surengtas Baltijos taurės finalas. Finalo dalyvės – Marijampolės „Sūduva“ ir ekipa iš Latvijos „Ventspils“. Deja, tada teko pripažinti latvių pranašumą.

2011m. „Sūduvai“ trečius metus iš eilės pavyko būti tarp stipriausiojo A lygos trejeto.

2012m. septintą kartą pavyko tapti Lietuvos čempionato prizininke.

Keturių iš eilės prizinių vietų A lygos čempionate  serija nutrūko 2013 metais. Tačiau tarp prizininkų „Sūduvai“ pavyko sugrįžti 2016-aisiais. Buvo iškovota bronza.

Paskutinis turas, nulemsiantis, kas pasidabins auksiniais čempionų medaliais įvyks Lapkričio 19d., 13.00 „ARVI“ stadione.

Parengė Gabrielius Povilaitis 

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Kazlų Rūdai pavyko sustabdyti gyventojų mažėjimą
Agresyvus vyras niokojo Marijampolės areštinę
Jūrės miestelyje sprogo netvarkinga viryklė: išdužo langai, apdegė vyras
Kalvarijos savivaldybėje susidūrė du automobiliai, sužaloti keli žmonės

Kultūra

Jovani apie pasikeitusią vakarėlių kultūrą: „klubų mažėja, bet noras šokti niekur nedingo“
Aistiškiuose smagiai aidėjo Kalvarijos krašto Joninės
„Kanklių miško magija“ papuošė Balsupius
Jau rytoj Jono Basanavičiaus gimtinėje bus atidengta Mykolo Saukos skulptūra „Koplytstulpis“

Sportas

Vienas tituluočiausių Lietuvos ultra bėgikų: „Kojos beveik niekada nepasiduoda pirmos“
„Kauno Žalgiris“ atsisveikino su vyr. treneriu E.Černiausku
„Sūduva“ dramatiškai revanšavosi „Šiauliams“
Aistros ir triumfas: finišavo Regioninė jaunučių ir jaunių U16 futbolo lyga

Politika

Savivaldybės vadovai susitiko su naująja LMS Vilkaviškio padalinio pirmininke ir jos komanda
Vilkaviškis – šeimai draugiška savivaldybė: sėkmės receptas pristatytas Seime
Liubavo seniūnui – Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos apdovanojimas
Vilkaviškio rajone planuojamos daugiau kaip 100 mln. eurų investicijos

Įdomu

Kazlų Rūdai pavyko sustabdyti gyventojų mažėjimą
Vienas tituluočiausių Lietuvos ultra bėgikų: „Kojos beveik niekada nepasiduoda pirmos“
Telefonas vaikui: socialinis bilietas ar spąstai? Specialistai paaiškino, kur slypi didžiausios rizikos
Aliejiniai kvepalai – tobulas vasaros pasirinkimas

Verslas

Ar tikrai verta statyti nuosavą biurą: verslo centro vizijos realybė
Marijampolės centre ištirpo laikas: Marijampolės Rotary klubas 30-mečio proga miestui padovanojo išskirtinį laikrodį
Vilkaviškio rajone planuojamos daugiau kaip 100 mln. eurų investicijos
Vilniuje prasideda konferencija EBIT: atvyksta pasaulinio lygio pranešėjai ir Lietuvos lyderiai

Mokslas ir studijos

Ugdymo įstaigose vasarą verda darbai
Mokiniams prasidėjo atostogos, o mokyklose – didysis pokyčių metas
Ryškų pėdsaką palikusios mokytojos baigia profesinį kelią: Kybartuose ištartas nuoširdus „ačiū“
Marijampolėje nugriaudėjo technologijų šventė „Ready4Tech“: inovacijos, robotų kovos ir ateities lyderių ugdymas

Turizmas

Skardupių dvaras
Aukščiausios Sūduvos viršukalnės
Geriausi Sūduvos muziejai: kelionė ten, kur brendo Lietuvos valstybė
Keturi maršrutai, padėsiantys atrasti Suvalkijos miškų grožį
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus