Pirmą kartą organizuota konferencija „Bendradarbiaujant – lengviau!“

2020 m. rugsėjo 22 d. pirmą kartą Marijampolėje vyko konferencija „Bendradarbiaujant – lengviau!“, kuri sukvietė vaiko gerovės srityje dirbančius Marijampolės savivaldybės pagalbos specialistus iš įvairių įstaigų, institucijų ir nevyriausybinių organizacijų.

Konferencijoje dalyvavęs Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, džiaugėsi pirmą kartą organizuojama konferencija ir susirinkusiems dalyviams linkėjo tarpusavio supratimo ir bendradarbiavimo vardan bendro tikslo – pagalbos šeimoms ir vaikams, kai to labiausiai reikia.

Bendradarbiaujant – lengviau3„Kalbėtis, diskutuoti ir rasti tinkamiausius sprendimus yra išties nelengva užduotis, tačiau be galo svarbi ir reikalinga. Džiaugiuosi, čia matydamas įstaigų vadovus ir specialistus, kurie kiekvieną dieną padeda šeimoms sudėtingose situacijose, sprendžia jų problemas ir užtikrina jų gerovę. Tam, kad pagalba šeimai ar vaikui būtų kokybiška ir teikiama laiku bendradarbiavimas tarp institucijų tiesiog būtinas, tad tikiuosi, kad šių susitikimų bus daugiau, o jų metu suprasite vieni kitus geriau, pasidalinsite sukaupta patirtimi.“, – kalbėjo vicemeras A. Visockis.

Konferencijos iniciatorė Marijampolės savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Jolita Žukelienė, sakė, kad norėjosi sukviesti specialistus, kurių darbas yra itin sunkus. Kad jie pamatytų kiek daug yra kolegų į kuriuos gali atsiremti ir pakviesti bendradarbiauti, norint pagelbėti šeimai ir rasti tinkamiausią pagalbos būdą.

Konferencijos tikslas buvo sutelkti Marijampolės savivaldybės institucijas, bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, skatinant jų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą siekiant užtikrinti savalaikę, bei tinkamą pagalbą šeimai. Joje dalyvavo 68 pagalbos vaikui ir šeimai specialistai iš vaiko teisių apsaugos skyriaus, švietimo įstaigų, socialinės pagalbos centro, policijos.

Pranešimą apie bendradarbiavimo svarbą skaitė Bendradarbystės centro „Spiečius“ regionų koordinatorė E. Naidaitė, kuri savo pranešime paminėjo, jog organizacijos ir vidinės žmogaus vertybės yra labai svarbios norint nepavargti ir išlikti motyvuotam savo pasirinktoje veikloje. Taip pat Edita pabrėžė, jog siekiant bendradarbiauti reikėtų atsižvelgti visų pirmą ar kitos organizacijos vertybės ir misija yra panašios. Konferencijoje taip pat pranešimus skaitė ir savo teikiamomis paslaugomis dalinosi Marijampolės socialinės pagalbos centro Bendruomeninių  namų socialinė darbuotoja R. Gavėnienė, Pagalbos šeimoms tarnybos vadovė I. Senkutė, Marijampolės moters veiklos centro, specializuotos kompleksinės pagalbos centro konsultantė – teisininkė Ž. Stankevičienė, Asociacijos „Suvalkijos saulytės“ įkūrėjos I. Januškienė, S. Barišauksienė, Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Laukaitienė, Viešosios įstaigos „Cukrinukai“ viena iš įkūrėjų E. Naidaitė, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė A. Matusaitė, Marijampolės moksleivių kūrybos centro direktorė B. Valungevičienė, Marijampolės jaunimo organizacijų tarybos „Apskirtas stalas“ pirmininkas V. Polevičius.  

Konferencijos pabaigoje tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė J. Žukelienė visiems palinkėjo, kad ir kaip sunku būtų nepykti vieni ant kitų,  nebijoti paklausti, domėtis ir prisiminti, kad visi šie žmonės dirba vaiko gerovės labui.  Suremti visiems pečius ir bendrauti bei bendradarbiauti.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos
vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė)

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE