Pirmenybių nugalėtojai titulą susigrąžino po penkerių metų

Baigėsi 62-osios Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybės „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti. Kiek netikėtai stipriausiais pasirodė esantys „Grupinispirkimas.lt“ krepšininkai.

Pelenės istorija 

Naudingiausiu pirmenybių žaidėju išrinktas nugalėtojų ekipos narys Viktoras Merkevičius.

98:92 – tokiu rezultatu aukščiausios lygos finale savo varžovus, „Titano“ krepšininkus, įveikė „Grupinispirkimas.lt“ žaidėjai. Stipriausios rajono komandos vardą jie susigrąžino po penkerių metų pertraukos.

Pastaruosius keturis sezonus rajone niekas neprilygo „Dublerių“ ekipai. Apžvelgiant ką tik pasibaigusį sezoną atrodo, kad naujuosius čempionus lydėjo sėkmė. Patys „Grupinispirkimas.lt“ krepšininkai savo kelią į viršūnę lygino su Pelenės istorija. Pirmajame etape pogrupyje jie užėmė vos ketvirtą vietą ir į aukščiausią lygą pateko tik dėl to, kad kito pogrupio ketvirta ekipa parodė prastesnį rezultatą.

Aukščiausioje lygoje naujiesiems čempionams taip pat prireikė fortūnos šypsnio. Į pusfinalį jie pateko tik paskutinėse rungtynėse iš tolesnės kovos eliminavę praėjusių metų vicečempionus „Karklinius“.

Patekę tarp pirmenybių keturių stipriausių komandų „Grupinispirkimas.lt“ krepšininkai lemiamame etape pademonstravo itin solidų žaidimą. Pusfinalį laimėję rezultatu 83:51 jie nepaliko jokių šansų „Gražiškiams“, o ir finale prieš favoritais vadintus „Titano“ žaidėjus visą laiką, nors ir nedidele persvara, tačiau buvo priekyje. Nors „Titanas“ emocingame ir įtemptame susitikime ne kartą buvo priartėjęs prie varžovo ir turėjo ne vieną galimybę persverti rezultatą savo naudai, tačiau galiausiai finalinis teisėjų švilpukas skelbė „Grupinispirkimas.lt“ žaidėjų triumfą.

Titulo neapgynė 

Faktas, kad pirmenybės turės naujus čempionus, tapo aiškus po pusfinalio rungtynių tarp „Dublerių“ ir „Titano“. Daugelis dar prieš sezoną šias ekipas įvardijo kaip stipriausias varžybų komandas, o jos abi visą laiką demonstravo labai brandų žaidimą.

Pusfinalio susitikimas tarp šių komandų sutraukė ne mažiau žiūrovų nei didysis lygos finalas. Be pagrindinių žaidėjų Valdo Morkevičiaus bei Edmundo Staugaičio rungtyniavę „Dubleriai“ atkakliai bandė priešintis stipriausią sudėtį surinkusiam „Titanui“, tačiau pastarosios ekipos lyderio Žygimanto Vasiliausko puikus žaidimas lemiamomis akimirkomis leido jo komandai švęsti pergalę rezultatu 99:92.

Patyrę pralaimėjimą pusfinalyje „Dubleriai“ vis dėlto gebėjo rasti jėgų ir mažajame finale, vedami 34 taškus pelniusio Luko Damušio, rezultatu 101:84 nepaliko vilčių „Gražiškiams“. Įdomu tai, kad pastarosios ekipos gretose tiek pusfinalyje, tiek rungtynėse dėl bronzos apdovanojimų nemažai laiko pasireikšti gavo keturiolikmetis Mantas Miliauskas ir vos metais už jį vyresnis Povilas Kojutis. Per dvejas rungtynes Mantas įmetė 19 taškų, Povilas – 11.

Favoritų triumfas

B lygoje taip pat neišvengta netikėtumų. Didžiausias iš jų – „Simedvos“ pergalė pusfinalyje 90:83 prieš favorite vadintą „Vienybės“ komandą. Kitame pusfinalyje beveik stipriausios sudėties „Pilviškiai“ 105:75 nepaliko jokių šansų „Bruklino“ krepšininkams.

Didžiajame B lygos finale intrigos taip pat daug nebuvo. Puikiai žaidę pilviškiečiai dar kartą įrodė, kad ne veltui buvo vadinami rungtynių favoritais ir „Simedvos“ krepšininkus įveikė rezultatu 104:85.

Mažajame šios lygos finale intriga taip pat dingo jau pirmosiomis susitikimo minutėmis. „Vienybė“ gana užtikrintai 113:79 nugalėjo be pagrindinio savo vidurio puolėjo Luko Matulaičio žaidusius „Bruklino“ krepšininkus. Verta paminėti, kad šioje dvikovoje daugiau nei pusę pralaimėjusios komandos taškų pelnė Ignas Matulaitis – net 47. Tai – šio sezono pirmenybių rezultatyvumo rekordas.

Dar prieš šį susitikimą kai kurie „Bruklino“ žaidėjai tarpusavyje juokavo, kad „ketvirta vieta irgi yra vieta“. Atrodo, jog šie žodžiai tapo pranašiški.

Geriausi žaidėjai 

Pasibaigus visoms kovoms komandoms prizininkėms atiteko „Santakos“ laikraščio įsteigtos taurės ir medaliai, ketvirtąsias vietas užėmusioms ekipoms – atminimo žymenys. B lygos žaidėjams apdovanojimus įteikė vyriausiasis pirmenybių teisėjas Artūras Žemaitaitis bei rajono sporto mokyklos direktorius Algidas Karalius. Aukščiausios lygos sportininkus pagerbė rajono meras Algirdas Neiberka bei „Santakos“ laikraščio redaktorės pavaduotoja Eglė Kviesulaitienė.

Naudingiausiu aukščiausios lygos žaidėju išrinktas nugalėtojų ekipos narys Viktoras Merkevičius. Geriausiais ekipų krepšininkais tapo Edgaras Masaitis („Grupinispirkimas.lt“), Žygimantas Vasiliauskas („Titanas“), Paulius Liepinaitis („Dubleriai“) ir Mantas Šmigelskas („Gražiškiai“).

Naudingiausiu B lygos žaidėju pripažintas „Pilviškių“ gretose rungtyniavęs Martynas Kriaučiūnas. Geriausiais šios lygos komandų krepšininkais išrinkti Radvilas Čeikauskas („Pilviškiai“), Danielius Pranskevičius („Simedva“), Mantas Vaičiūnas („Vienybė“) bei Ignas Matulaitis („Bruklinas“).

Visiems šiems sportininkams atiteko „Santakos“ laikraščio įsteigtos statulėlės.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE