Pirmoji pasaulio lietuvių vaikų stovykla Alytaus rajone

Daugų irklavimo bazėje (Alytaus raj.) atidaryta “Pasaulio lietuvių vaikų stovykla”, kurioje susirinko 50 vaikų (11-17metų) iš 12 šalių: Argentinos, JAV, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Vokietijos, Estijos, Norvegijos, Airijos, JK, Lenkijos ir Lietuvos. Visus juos sieja lietuviškos šaknys, o kai kurie vaikai iš Argentinos yra net 4-os kartos lietuviai, du iš jų Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą!

Algirdas Vrubliauskas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys, stovyklos koordinatorius Lietuvoje Povilas LabukasPLB – Pasaulio Lietuvių Bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė Alvija Cerniauskaite bei PLB Švietimo komisijos narė Silvija Cerniauskaite.

Pasak PLB Švietimo komisijos pirmininkės Alvijos Černiauskaitės, tai pirmoji tokia stovykla organizuojama Pasaulio Lietuvių Bendruomenės: „Tai pirmoji tokia mūsų organizuojama stovykla ir nors didžioji dalis vaikų kalba lietuviškai, tačiau pati stovykla akcentuota ne tik į kalbos puoselėjimą, bet ir meninę raišką, lietuvybės bei pilietiškumo puoselėjimą“.

Dailininkai broliai Algirdas and Remigijus Gataveckas Art moderavo kūrybines dirbtuves – vaikai tapė ant marškinėlių. Žurnalistas, televizijos laidų prodiuseris ir režisierius Saulius Bartkus padėjo pasiruošti rimtam darbui: video filmų apie Lietuvą kūrimui, kuriuos į 6 grupes suskirsyti vaikai pristatys stovyklos pabaigoje.
Apskritai, stovyklos metu dalyviams veiklos tikrai netruks – numatyta duonos kepimo, dzūkiškų bandų edukacijos, kelionė į Trakus, ekskursija po Alytų, naktinis žygis Dauguose ir daug kitų užsiėmimų.

Stovyklą, skirtą Pasaulio lietuvių metams, organizavo PLB Švietimo Komisija ir Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenė

 

Pasaulio lietuvių bendruomenės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas