“Poezijos pavasario” svečiai sutikti savivaldybėje

Gegužės 16 d. savivaldybėje lankėsi 55-ojo tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2019“ svečiai: poetai Gintautas Dabrišius, Valdas Daškevičius, Arvydas Valionis, aktorė ir bardė Donata Kielaitė, bardas Gediminas Storpirštis ir 2019 metų Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos laureatė, poetė Dalia Saukaitytė.

Poezijos pavasario šventė mūsų rajone vyksta jau 51-ąjį kartą. Įsimintinais renginiais ir tinkamu „Poezijos pavasario“ dalyvių priėmimu visada pasirūpina Vilkaviškio savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė, vadovaujama direktorės Vilijos Gilienės. Pastaroji atlydėjo svečius į rajono savivaldybę bei pristatė juos savivaldybės vadovams.

Svečius atvykus į mūsų rajoną pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

D. Riklienė svečiams trumpai pristatė Vilkaviškio rajoną: papasakojo apie Vilkaviškio kraštą, jo pasiekimus, pasidžiaugė, kad mūsų rajonas yra turtingas lankytinų objektų, pakvietė svečius dar kartą apsilankyti mūsų krašte.

Šiltai sutikti svečiai dalijosi savo įspūdžiais, pasakojo apie sąsajas su mūsų kraštu, trumpai pristatė savo kūrybą ir mero pavaduotojui B. Marčiukoniui įteikė almanachą „Poezijos pavasaris 2019“. Visi svečiai prisiminimui almanache paliko savo autografus.

Iš savivaldybės svečiai išvyko į Alvitą, kur kapinaitėse aplankė ir pagerbė Salomėjos Nėries sūnaus Sauliaus Bučo atminimą.

Poezijos pavasario literatūrinė dalis buvo pradėta poezijos skaitymu „Tegul pražysta visos mano dienos, mano giesmės…“ (S. Nėris) Kiršuose, poetės Salomėjos Nėries tėviškėje.

Baigiamajame poezijos pavasario renginyje „Po poezijos paukštės sparnu“, kuris vyks šiandien, 17.30 val. Vilkaviškio kultūros centre, poetei Daliai Saukaitytei bus įteikta Salomėjos Nėries vardo literatūrinė premija.

***

Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE