„Poniškų privilegijų“ kraštas turistus stebins ir šįmet

Šakiai garsėja kaip „Poniškų privilegijų“ kraštas, kuris puoselėja senovės papročius ir yra itin mėgiamas turistų. Todėl ir šįmet, artėjant turizmo sezonui, Šakių rajono turizmo paslaugų teikėjai paruošė malonių staigmenų įspūdžių ir nepamirštamų potyrių pasiilgusiems keliautojams!

Naujos pramogos lankytojų lauks Gelgaudiškio dvare. Gelgaudiškio dvaras lankytojams paruošė 3 naujus edukacinius užsiėmimus: „Ar visada medus yra saldus?“, „Taip kvepia medus“ ir „Vaško kumelaitė, lino uodegaitė“. Šių užsiėmimų metu svečiai semsis patirties iš dvaro bitininkų, susipažins su paslaptingu dvaro bičių pasauliu ir galės paragauti įvairių medaus rūšių. Po ekskursijos, dalyviams pageidaujant, galimos vaišės dvaro oranžerijoje bei didikų puota dvaro valgomojo menėje…

Šakiai lankytinos vietosNaujas pramogas keliautojams pasiūlys ir Zyplių dvaras. Lankytojai galės išmėginti „Fazanų medžioklę“ (edukacijos dalyviams bus pristatoma medžioklės istorija, išlikę trofėjai; iš lankų  šaudysite į fazanus, pieštus ant stendų) ir tradicinius žaidimus su naščiais, slidėmis, kibirais ir kitais tautiniais atributais! Aktyviai papramogavus, verta aplankyti ir netoliese esantį Kidulių dvarą.. Aptiekėlėje – paslaptingiausiame dvaro kambarėlyje, naujos edukacijos dalyviai galės išmėginti  kvapų pojūčius ir gaus unikalų receptą kūnui ir sielai! O po naujų įspūdžių ir pramogų pailsėti bei atgauti jėgas pakvies Kiduliuose įsikūrusi „Duarto sodyba“, kuri talpina iki 40 svečių ir  lankytojams papildomai gali pasiūlyti kubilo, pirties paslaugas.

Todėl, pasiilgę tikrų zanavykiškų malonumų, galės išbandyti ir „Bajorišką pirtį“ su 3-4 užėjimais. Arba užsukti į vienintelį Lietuvoje esantį Bulvės muziejų! Suvalkija nuo seno garsėja kaip derlingas žemdirbių kraštas, todėl rajono lankytojų laukia Bulvės muziejus, įsikūręs Kudirkos Naumiestyje. Čia galėsite išmėginti bulvių veislių degustaciją (7 bulvių veislės) arba skirtingų bulvių veislių degustaciją su karštu patiekalu kavinėje „Pas Mindaugą“ (degustacija su įvairiais pagardais, po kurios patiekiami pagal A. Adamkienės receptą gaminti cepelinai).

Šakiai lankytinos vietos zyplių dvarasKudirkos Naumiestyje taip pat rasite Dr. Vinco Kudirkos muziejų, kuriame turistų grupėms vedamos naujos ekskursijos su gidu, galima susipažinti su Kudirkos Naumiesčio istorija bei varpininkų veikla: „Vincas Kudirka ir jo bendražygiai varpininkai“, „Zanavykų tautinis kostiumas“, „Naumiestis – knygnešystės centras Suvalkijoje“, „Širvinta – miestas vaiduoklis“ ir daugelis kitų, tinkamų bet kurio amžiaus žmonėms, besidomintiems istorija.

Kaimo turizmo sodyba „Mockynė“ taip pat paruošė naujienų rajono svečiams. Galėsite išbandyti priepirčio programą, grožio pirtis, baltiškus masažus. Pasiūlysime prieskoninių ir arbatų žolelių edukaciją su pasižoliavimu, pyragų arba blynų kepimą bei Zanavykų krašto ragaučių, todėl naujų įspūdžių tikrai nepritrūks!

Šakiai lankytinos vietos zyplių dvarasKita naujojo turizmo sezono naujiena – paelijos, tradiciško ispanų patiekalo gaminimo edukacinė programa viloje „Laurynė“. Dalyviai (iki 40 žmonių) užsiėmimo metu kartu gamins ir  degustuos patiekalą. Sodyba įsikūrusi miške netoli Lekėčių miestelio, todėl gaivus oras ir supanti žaluma saugos jūsų privatumą ir ramybę.

Jei kelionės metu užsuksite į Lukšių miestelį, į svečius jus  pakvies neseniai duris atvėrusi sodyba „Kuosynė“, kurioje auginami danieliais. Taip pat galėsite aplankyti vieno labiausiai patyrusių Lietuvos medžiotojų, lokius medžiojusio net Tolimuosiuose Rytuose, J. Dainelio, medžioklės trofėjų kolekciją (apie 600 trofėjų, tarp kurių: 5 aukso medaliais įvertinti lokių trofėjai, vienas sunkiausiai sumedžiojamų gyvūnų – Marko Polo avinas, pričiuptas Kirgizijoje, 4 km virš jūros lygio aukštyje). Kolekcijoje taip pat galėsite išvysti Sibiro ožio, snieginio avino, zebro, ožiaragio ragus, kurtinio, tetervino ir kitas iškamšas.

Todėl nieko nelaukę atvykite į „Poniškų privilegijų“ kraštą, kuris vilioja gamtos turtais, dvelkia ramybe, dvarų paslaptingumu ir naujais, dar nepatirtais įspūdžiais!

Šakių TIC informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE