Pradedant Marijampolei istorijai svarbius metus – nauja iniciatyva savivaldybės metraščiui

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, įžengiant į Marijampolės miesto istorijai svarbius Magdeburgo teisių 230 metų sukakties metus, kuriuos minėsime kitų metų vasario 23-ią, pasakoja apie pradedamą įgyvendinti naują iniciatyvą.

Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis išsakė idėją ir prašymą muziejui – pradėti kaupti atskirą fondų rinkinį apie savivaldos vadovus, nuo 1990 metų dirbusias tarybas ir jų sprendimus, kurie istoriškai buvo svarbūs miesto vystymuisi.

Pasak Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktoriaus Antano Pilecko, labai svarbu, kad įžengiant į jubiliejinius metus, pradedami šie darbai, kurie aktualizuos savivaldos istoriją. Po daug metų muziejininkai, istorikai ir marijampoliečiai turės galimybę susipažinti su šiuo savivaldos metraščio laikotarpiu. Laikas bėga labai greitai ir kas dažnai atrodo, kad vyko vakar ar prieš metus, iš tikrųjų jau yra istorijos dalis. Kaupiant šį fondą,  bus ne tik pagilinamas savo miesto bei krašto istorijos pažinimas, bet ir sukaupta medžiaga bus kūrybiškai pristatoma visuomenei.

Vykdant projektą, planuojama kaupti archyvinius dokumentus, nuotraukas, įsigyti eksponatų, parengti trumpą leidinį, rengti parodas ir renginius. Istorikai atrinks reikšmingiausius faktus, istorines datas ir asmenybes, kuriuos verta įamžinti, ir įdomiausią medžiagą panaudos leidiniui ar parodų organizavimui, pasidalins spaudoje ir socialiniuose tinkluose.

Istorinio metraščio rengimas ir paveldo komunikacija, ilgalaikis procesas, todėl prie naujo rinkinio formavimo kuriant  naujus savivaldybės metraščio  puslapius, galime prisidėti kiekvienas.

Jeigu turite įdomios medžiagos apie buvusius savivaldybės vadovus ir tarybų narius, istorinių nuotraukų, o galbūt žinote įdomių faktų – prisidėkite  prie šios gražios iniciatyvos ir savivaldos istorijos išsaugojimo, padėkite labiau pažinti Marijampolės vystymosi istoriją,  atskleisti miesto istoriškumą gyventojams ir svečiams.

Turinčius nuotraukų, dokumentų ar kitokių eksponatų, susijusių su savivaldos istorija, prašome susisiekti su Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejumi el. paštu markrmuziejus@gmail.com  arba tel.: 8 687 97 960, 8 685 72 702.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE