Prasidėjo akcija „KAMŠTELIŲ VAJUS’2019“

Visą rugsėjo mėnesį vyks registracija į šių metų konkurso „Kamštelių vajus“ finalą. Per pirmąsias registracijos dienas konkursui prisiregistravo beveik penkiasdešimt komandų.

Visą rugsėjo mėnesį kamštelius renkančios komandos registruojasi finalui konkurso internetinėje svetainėje www.kamsteliuvajus.lt/registracija. Pagal užsiregistravusiųjų į konkursą sąrašą, bus sudarytas ir spalio pradžioje paskelbtas kamštelių rinkimo grafikas, informuoti visi prisiregistravę dalyviai.

Kamštelių surinkimas įvairiuose miestuose vyks spalio 10 – lapkričio 15 d. Konkurso autobusėlis atvažiuos į kiekvieną miestą, kuriame bus surinkta daugiau nei 100 kg kamštelių. Jeigu tiek ir daugiau kamštelių surinks viena įstaiga, jie bus paimti tiesiai iš įstaigos.

Konkurso organizatoriai primena, kad tinkami yra tik HDPE plastiko, dar žymimi skaičiumi „2” kamšteliai. Tai kamšteliai, kuriais užsukami plastikiniai vandens ir gaiviųjų gėrimų, alaus buteliai. Visi kamšteliai turi būti švarūs ir sausi, be jokių šiukšlių, komandos savo surinktus kamštelius privalo perrinkti prieš priduodamos.

Per penkis konkurso „Kamštelių vajus“ organizavimo metus yra surinkta ir priduota perdirbti trisdešimt tonų plastikinių butelių kamštelių. Vienas kamštelis sveria tris gramus, todėl surinktų kamštelių kiekis yra išties milžiniškas. Tai puiki žaliava perdirbimui, tačiau pagrindiniai šeštus metus Lietuvoje organizuojamo konkurso tikslai yra švietėjiški:

  • Surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų smulkių šiukšlių – plastikinių butelių kamštelių – ir juos perdirbti.
  • Mažinti opią Žemės užterštumo plastiku problemą.
  • Ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių rūšiavimo problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti „žaliai“, ugdyti kūrybiškumą, komandinį darbą, tvarų vartojimą.
  • Raginti mokymo įstaigas organizuoti renginius ir akcijas ekologijos, šiukšlių rūšiavimo, švarios aplinkos temomis.

„Kamštelių vajus „2019” meninių darbų paroda vyks lapkričio 22 – 24 d. Vilniuje, parodoje „Vaikų šalis”, LITEXPO, o šių metų konkurso nugalėtojų apdovanojimai – lapkričio 23 d. Vilniuje. Daugiau apie konkurso eigą, jo taisykles, kokie kamšteliai yra tinkami, galite paskaityti www.kamsteliuvajus.lt

Konkursas „Kamštelių vajus“ yra dalis socialinės iniciatyvos „EKODAIKTAI.LT“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir eko turizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų, patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybiškumo ir inovacijų skatinimas versle.
Plačiau galite paskaityti: www.ekodaiktai.lt,

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas