Prie sienos su Lenkija vyko kontrolės atnaujinimo pratybos

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai prie sienos su Lenkija surengė sienos kontrolės atnaujinimo pratybas. Tokia priemonė keturias valandas buvo vykdoma buvusių Kalvarijos ir Lazdijų kontrolės punktų teritorijose.

Pagrindinis šių pratybų tikslas – tobulinti įgūdžius atnaujinant vidaus sienos su Lenkija kontrolę.

Nuo 10 iki 14 val. atsižvelgiant į rizikos veiksnius ir nustatytas grėsmes pasirinktinai tikrinti atvykstantys į Lietuvą asmenys, transporto priemonės bei daiktai.

Be to, pratybų metu tikrinta sąveika su policija ir kitomis tikrinimą atliekančiomis institucijomis bei Lenkijos sienos apsaugos tarnyba.

VSAT primena keliautojams, kad vykstant per vidaus sienas privaloma turėti galiojantį kelionės dokumentą – piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

Tokias sienos kontrolės atnaujinimo pratybas Lietuvos pasieniečiai prie šalies vidaus sienų su Lenkija ir Latvija bei oro uostuose organizuoja nuolat.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE