Priklausomybių mažinimo Kalvarijos savivaldybėje programos pristatymo renginys

Gruodžio 12 d. Kalvarijos savivaldybės posėdžių salėje įvyko 2017 m. Priklausomybių mažinimo Kalvarijos savivaldybėje programos (toliau – programa) pristatymas. Programa nuo 2014 m. yra finansuojama iš Kalvarijos savivaldybės biudžeto tikslinių lėšų. Pagal šią programą Respublikinis priklausomybės ligų centras teikia gydymo paslaugas Kalvarijos savivaldybės gyventojams, sergantiems priklausomybės ligomis. Į renginį atvyko šio centro atstovai pasveikinti ir pasidžiaugti, kad Kalvarijos savivaldybė yra viena iš nedaugelio savivaldybių, kuri yra neabejinga priklausomybių problemai. Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Alma Černulytė, kuri yra atsakinga už programos vykdymą, pristatė programos rezultatus ir visi kartu pasidžiaugė, pagerbė ir pasveikino 22 asmenis, kurie pasinaudoję programos gydymo paslaugomis gyvena blaivybėje ne mažiau kaip 6 mėnesius. Programos dalyviams Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė įteikė po elektrinį virdulį. Renginyje taip pat dalyvavo Marijampolės anoniminių alkoholikų grupės „Vienybė” nariai, kurie padeda įsitvirtinti anoniminių alkoholikų grupei ir Kalvarijoje. Artūras ir Dainius papasakojo savo gyvenimo istorijas, kaip jie buvo įklimpę į alkoholio liūną ir kaip jie gyvena jau 3-4 metus blaivybėje palaikomi anoniminių alkoholikų grupės. Tiek šios grupės nariai, tiek Respublikinio priklausomybės ligų centro gydytojai patvirtino, kad tai veiksmingiausias būdas padėti sergantiems priklausomybe alkoholiui.

Kalvarijos savivaldybės valdžios atstovai, sveikindami tiek programos vykdytojus, tiek dalyvius, tiek seniūnus ir socialinius darbuotojus, pasidžiaugdami pasiektais Priklausomybių mažinimo Kalvarijos savivaldybėje programos rezultatais ir matydami, kokia naudinga ir reikalinga ši programa gyventojams, patikino, jog bus dedamos pastangos, kad ir kitais metais programa būtų finansuojama iš savivaldybės biudžeto.

Kalvarijos savivaldybės gydytoja Diana Varnagirytė, užbaigdama renginį, palinkėjo visiems būti neabejingiems, nebijoti kalbėti apie priklausomybės ligas, skleisti žinią apie pagalbos būdus, nes negali žinoti, kada ištiesta pagalbos ranka gali padėti priklausomybe sergančiam žmogui žengti žingsnį sveikimo link. Šiltus ir prasmingus visų palinkėjimus įprasmino Karolinos Jašinskaitės jausmingai atliktas kūrinys „Aleliuja”.

Kalvarijos savivaldybės informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.