Pristatytas projektas „Lieknoji Vyriausybė“

Kovo 21 d. Kalvarijos savivaldybėje viešėjo dr. Modestas Gelbūda, atstovaujantis Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungai. 13 metų Danijoje, JAV, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje mokslų ir patirties siekęs mokslininkas savo įgūdžius sėkmingai skleidžia koordinuodamas „Lieknosios Vyriausybės” projektą. M. Gelbūdos kolega, verslo plėtros vadovas Vaidotas Krencius iš arčiau supažindino su „Lieknosios vadybos” („Lean”) principais ir metodais.

„Lieknoji Vyriausybė” – tai LEAN principų ir metodų taikymas, siekiant identifikuoti ir suteikti viešojo sektoriaus paslaugas klientams pačiu efektyviausiu būdu. Viešajame sektoriuje yra dar daug galimybių efektyvinti veiklą. Daug laiko sugaištama veiksmams, kurie nekuria vertės ir neduoda naudos paslaugos gavėjui. „Lean” sistemos principų diegimas padeda to išvengti.

Taikant „Lieknosios Vyriausybės” principus galima pagerinti paslaugų ir administravimo kokybę viešojo sektoriaus institucijose ir  sukurti didesnę vertę klientui, naudojant mažesnius išteklius. Kitaip sakant, suteikti paslaugą greičiau, geriau, pigiau. Svarbiausia – pašalinti nereikalingas veiklas ir nuolat siekti tobulėjimo, o tikslams pasiekti reikalingos dvi pagrindinės savybės – drąsa pripažinti trūkumus ir kuklumas. Itin svarbu, kad įstaigos darbuotojai tarpusavyje dalintųsi net pačiomis smulkiausiomis idėjomis, kaip galima efektyvinti veiklą, taupyti laiką.

Lietuvos viešajame sektoriuje „Lieknosios Vyriausybės” sistemą diegia „Sodra” ir Valstybinė mokesčių inspekcija.

Pristatymas sulaukė klausytojų (savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, savivaldybės įstaigų direktoriai) susidomėjimo, lektoriams buvo pateikta klausimų, vyko diskusijos.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.