Pristatyti keturi nauji darbo su šeimomis metodai

Vakar, balandžio 28 dieną, vyko nuotolinė konferencija „Nauji darbo metodai 2021!“, kurią organizavo Marijampolės savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija kartu su partneriais – Marijampolės moksleivių kūrybos centru, Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centru.

Pasak konferencijos moderatorės, Marijampolės savivaldybės administracijos vyriausiosios specialistės (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorės) Jolitos Žukelienės, idėja organizuoti konferenciją kilo, nes šiuo metu Lietuvoje yra diegiami naujausi darbo su šeima metodai. Norėjosi su vaiko gerovės srityje dirbančiais specialistais pasidalinti žiniomis, o jie, savo ruožtu, turėtų daugiau įrankių, kaip padėti šeimai, patekusiai į krizinę gyvenimo situaciją.

darbo su šeima metodai Artūras VisockisSavivaldybės vicemeras Artūras Visockis, taip pat dalyvavęs konferencijoje, akcentavo šeimos svarbą ir tokių, kad ir nuotolinių, susitikimų reikalingumą. „Šeima – nedaloma visuma, kurią reikia branginti ir vertinti. Šeimoje dirbti ir palaikyti visaverčius santykius reikia nuolatos, ir gerais, ir ne itin palankiais laikais. Tikiuosi, kad vis daugiau kalbėsime apie šeimos vertybes ir tokiu būdu turėsime platesnį suvokimą apie šeimos sąvoką“.

Pasak Ramunės Jurkuvienės, Nacionalinės šeimos tarybos atstovės, Marijampolės savivaldybė – viena pirmųjų Lietuvoje organizavo būtent tokią konferenciją ir nusprendė pasidalinti sukaupta patirtimi. „Visgi, pagrindinis siekis, vienijantis visus metodus – pagalba šeimai. Juk šeima išlieka visuomenės ir valstybės pagrindas.“

darbo su šeima metodai Ramunė JurkuvienėKonferencijos metu buvo pristatyti naujai diegiami keturi darbo su šeimomis metodai. Pirmasis – „Pozityvios tėvystės programa „„Neįtikėti faktai“ tėvams, auginantiems 3–6 metų vaikus“, antrasis – „Multidimensinė šeimos terapija“, trečiasis – „Šeimos konferencijos metodas“ ir paskutinis, ketvirtasis, kuris diegiamas tik Marijampolės savivaldybėje – „Būk matomas! Atrask save“. Šių pristatymų išklausyti ir pasidalinti savomis patirtimis susirinko beveik 100 dalyvių. Konferencijos metu dalyviai turėjo galimybę ne tik išgirsti informaciją apie metodus, bet ir padiskutuoti mažesnėse grupelėse. Nuotolinės konferencijos metu, pasinaudojant atskirų kambarių funkcija, dalyviai turėjo galimybę pranešėjams užduoti jiems rūpimus klausimus, išgirsti atsakymus ir tokiu būdu užmegzti dar glaudesnį ryšį = vieni su kitais.

Konferencijos pabaigoje Marijampolės savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė) Jolita Žukelienė paminėjo, kad intervencinės pagalbos šeimai sistema Lietuvoje yra reglamentuota teisės aktais, kuriuose numatyti visi kiekvienos įstaigos ar institucijos veiksmai, susiję su pagalbos indentifikavimu bei teikimu vaikui ir šeimai. Po kiekvienos intervencijos šeima vis sunkiau priima pagalbą, todėl padėti šeimai galimybės mažėja. Konferencijos moderatorė pakvietė specialistus bendradarbiauti prevenciniame lygmenyje, kada dar šeima atvira pagalbai, ir pasitelkus kūrybiškumą bei įvairius pagalbos šeimai metodus, laiku pasiūlyti jai tinkamą pirminę ir antrinę prevencinę pagalbą, vengiant institucijų intervencinės pagalbos. Specialistė paminėjo, kad konferencija yra pakvietimas išgirsti šeimą kuo anksčiau ir nebijoti jai siūlyti naujausius metodus, apie kuriuos šiandien buvo kalbama.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE