Renginys Kalvarijoje: ar gerovės valstybė įmanoma be moterų ir vyrų lygybės?

Rugsėjo 29 d. Kalvarijoje organizuojamas nemokamas renginys „Gerovė ir lyčių lygybė: Kodėl? Kas? Kaip?“, į kurį kviečiami norintys padiskutuoti ir sužinoti, ar gerovės valstybė įmanoma be moterų ir vyrų lygybės. Seminaro lektorė Rasmina Čepkauskienė sako, kad abi šios frazės – „gerovės valstybė“ ir „lyčių lygybė“ viešumoje skamba dažnai, bet jų turinį žino ne kiekvienas.

Renginio metu dalyviai bus kviečiami diskutuoti, ar moterys ir vyrai skirtingi, kaip (ar) tai lemia žmogaus profesijos pasirinkimą, gyvenimo trukmę, pensijos dydį, santykių kokybę su artimaisiais. Bus aptarta, kokias teises ir pareigas kiekvienas turime kaip darbuotojai. Gautas žinias ir įžvalgas renginio dalyviai galės panaudoti tiek savo darbe, tiek asmeniniame gyvenime.

Renginio lektorė R. Čepkauskienė tvirtina, kad, nepaisant to, su kokiais skirtingais požiūriais žmonės susirenka renginio pradžioje – galiausiai, seminarui pasibaigus, jie išeina patenkinti įgytomis žiniomis. „Greičiausiai dalyviai supranta mokymų dalį apie nelygybės ištakas, kai patys gali įsivertinti stereotipus, kaip visuomenė supranta tikrą vyrą ir tikrą moterį. Taip pat žmonėms labai patinka mūsų rodoma video medžiaga, kuri patraukia visų dėmesį ir padeda įsilieti į diskusiją“, – įspūdžiais dalinasi lektorė.

R. Čepkauskienė pastebi, kad abstrakčios frazės „lyčių lygybė“, „lygios galimybės“, „gerovės valstybė“ žmonėms kartais sukelia susierzinimą, todėl apie visa tai mokymuose kalbama konkrečiai, pasitelkiant statistiką ir pavyzdžius. „Kai žmonės pamato duomenis, kad vyrai gyvena 10 m. trumpiau nei moterys, kad dvigubai daugiau moterų, lyginant su vyrais, gyvena žemiau skurdo ribos senatvėje, kad stereotipai paveikia vyrų psichologinę būklę šalyje ir pan. – tada lengviau supranta, apie ką yra šios frazės“, – teigia lektorė.

R. Čepkauskienė prisiminė, kaip vienų mokymų metu sulaukė komentaro iš dalyvės, kad ji labai norėtų į mokymus atsivesti savo vyrą. Lektorė tvirtina, kad jei tokiuose mokymuose dažniau dalyvautų vyrai arba abu sutuoktiniai ar partneriai – tai padėtų įsiklausyti į vienas kito nuomonę, galbūt ir ginčų šeimoje sumažėtų, nes renginiuose liečiamos ir asmeninio gyvenimo, santykių temos.

Registruotis į renginį galima el. paštu: rasmina@muic.lt, nurodant savo vardą ir pavardę, pareigas ir instituciją, kuriai atstovaujate, specialius poreikius maistui (jeigu tokių turite) bei savo el. paštą ir telefono numerį. Tikslus renginio vietos adresas bus nurodytas užsiregistravusiems dalyviams. Dalyviams bus išduoti pažymėjimai.

Renginio lektorės: Ieva Smetonaitė ir Rasmina Čepkauskienė.

Renginys yra sudėtinė Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamo projekto „Savivaldybės sėkmės kodas – lyčių lygybė“ dalis.

Renginio programa:

Rugsėjo 29 d.

9:00 – 9:30 Registracija, susipažinimas. Įvadas į lyčių lygybę.

9.30 – 10.45 Lyčių nelygybės ištakos ir pasekmės. Lyčių lygybės samprata, stereotipai ir viešos informacijos įtaka stereotipų formavimui.

11.00 – 12.30 Bendrieji diskriminacijos pagrindai ir jų apraiškos.

13:00 – 13:30 Lyčių lygybė, bendruomenė ir savivalda.

13:30 – 14:15 Praktinė užduotis: kuriame miestą, kuriame gera gyventi visiems.

14:15 – 14:30 Apibendrinimas.

 

Organizatorių informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE