Respublikinė fotografijų paroda, skirta etnografiniams metams paminėti ,,Ką mena praeitis“

Marijampolės ,,Žiburėlio“ mokyklos- daugiafunkcio centro direktorius E. Tulickas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui O. Margelevičienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogės metodininkės Z. Nevierienė ir B. Kubeldzienė organizavo fotografijų parodą ,,Ką mena praeitis“. Parodos atidarymas vyko Marijampolės miesto P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje Draugystės padalinyje 2015m. lapkričio 25d. Parodą lankyti galima iki 2015m. gruodžio 23 d.

Parodos tikslas – puoselėti etninės kultūros vertybes vaikų, pedagogų, tėvų bendruomenėje.

Supažindinti vaikus su senaisiais etnografiniais daiktais, kurie buvo naudojami lietuvių buityje visuose Lietuvos regionuose, o kad senoviniai daiktai nebūtų užmiršti – įamžinti juos fotografijose, rinkti ir saugoti senuosius daiktus, supažindinti su jų prasme ir  reikšme žmogui.

Paroda skirta etninių regionų metams paminėti.

Parodoje aktyviai dalyvavo pedagogai, tėvai ir vaikai iš visų Lietuvos regionų: Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos ir Žemaitijos. Nuotraukų eksponatus pristatė: Vilniaus l/d ,,Puriena“,  Alytaus l/d ,,Saulutė“, Klaipėdos l/d ,,Pagrandukas“, Panevėžio l/d ,,Draugystė“, Jonavos mokykla-darželis ,,Bitutė“, Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija, Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazija bei Marijampolės ,,Žiburėlio“ mokykla-daugiafunkcis centras.

Mokyklos-daugiafunkcio centro ,,Pelėdžiukų“ ir ,,Ežiukų“ grupių vaikai, kartu su priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Z. Nevieriene, B. Kubeldziene ir meninio ugdymo pedagoge A. Bekeriene šoko šokius, deklamavo eiles apie senovę,  dainavo lietuvių liaudies dainą apie rugius. Muzikos mokytoja E. Čaplinskienė palietusi smuiko stygas kartu su savo kolege L. Dambauskiene ,,užliūliavo visus ,,Dzūkų“ polkos melodija.

Parodą atidaręs centro direktorius E.Tulickas kalbėjo apie bendruomeniškumą, glaudų švietimo įstaigų bendradarbiavimą, kad ši paroda skirta etninių regionų metams paminėti. Padėką įteikė P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinio vedėjai D. Lukšienei už šiltą bendravimą ir bendradarbiavimą, suteiktas patalpas parodai eksponuoti. Taip pat dėkojo susirinkusiems svečiams, tėvams, pedagogams, vaikams, pristačiusiems fotografijas  ir visiems kitiems,  kam nesvetimi mūsų tautos papročiai, tradicijos.

Parodos svečiai, Marijampolės savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto departamento vedėja  A. Vaznienė bei  Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės padalinio vedėja D. Lukšienė, šiltais žodžiais dėkojo  vaikučiams ir parodos organizatoriams už gražią fotografijų parodą ir koncertą. Linkėjo ir toliau fiksuoti mūsų prosenelių gyvenimą, buities daiktus, darbo įrankius fotografijose.

,,Pelėdžiukų“ grupės: Edgaro, Roko, Jorio, Nojaus ir Simo vaikų mamytės vaišino svečius ir visus susirinkusius savo pačių paruoštomis vaišėmis: kepta duona ir pyragu, spaustu sūriu ir gira.

Renginio pabaigoje svečiai, pedagogai, vaikai, tėveliai apžiūrinėjo senovinių daiktų fotografijų parodą, dalinosi įspūdžiais.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Z. Nevierienė, B.Kubeldzienė

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE