Rūkyti nuostolinga ir žalinga

Nors Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad teisė būti kuo geriausios sveikatos yra viena pagrindinių kiekvieno žmogaus teisių, bet visame pasaulyje kasmet vis jaunesni vaikai bei paaugliai pradeda rūkyti ir pradedančiųjų „rūkorių“ vis daugėja. Psichologai tvirtina, jog dažniausiai paaugliams rūkymas yra savotiškas maištavimas, norėjimas pritapti ir būti „kietu“. Ne paskutinėje vietoje čia ir artimųjų, šeimos narių asmeninis elgesys. Ir, pasak psichologų, jei paauglys iki aštuoniolikos metų nepradėjo rūkyti – didesnė tikimybė jog jis ateityje nerūkys.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai aktyvina veiklą išaiškinant administracinius nusižengimus dėl nepilnamečių rūkymo ar/ir tabako gaminių turėjimo, viešose vietose, vaikų ir paauglių susibūrimo vietose. Taip pat bendrąją ir situacijų prevenciją nuolat vykdo Marijampolės apskr. VPK bendruomenės pareigūnės. Tam, kad prevencinis darbas būtų veiksmingas, būtinas mokyklos bendruomenės (mokytojų, tėvų, mokinių) bendradarbiavimas su policijos pareigūnais bei bendrų prevencinių priemonių organizavimas.

Marijampolės savivaldybėje nuo 2015-05-01 iki 2017-01-01 pagal anksčiau galiojusį Lietuvos Respublikos administracinės teisės pažeidimų kodekse 1856 str. 3 d. ir 4 d. numatytą (jaunesnių kaip aštuoniolikos metų asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių rūkymas (vartojimas) ar jų turėjimas) pažeidimą buvo nubausta 130 moksleivių. 2016 m. nubausti 106 moksleiviai (pagal šio straipsnio 3 ir 4 d. nubausti nepilnamečiai asmenys turintys 16 metų. Asmenims iki 16 metų šis straipsnis netaikomas, už jų padarytus pažeidimus atsako jų tėvai arba globėjai). Marijampolės savivaldybėje per 2017 m. penkis mėnesius, nubausti 8 nepilnamečiai asmenys (pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 492 str. numatytą Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimą).

Policija primena, kad pagal LR ANK 492 str. (Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas) gresia įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 90 eurų.

Primename, jog Marijampolės savivaldybės viešose vietose uždrausta rūkyti (išskyrus tam nustatytas ir pažymėtas rūkymo vietas): J. Basanavičiaus aikštė; Kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelė; Vytauto Didžiojo parkas; Poezijos Parkas; Pašešupio parkas.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.