Rumunijos kaimo grožis fotografijų parodoje Marijampolėje

Gegužės 22 d. 17 val. Marijampolės kultūros centre vyks Rumunijos ambasados fotografijų parodos „Amžinasis Rumunijos kaimo grožis” atidarymas

Paroda „Amžinasis Rumunijos kaimo grožis“ – tai Rumunijos siela ir kvietimas keliauti, kad pamatyti šios šalies gražias vietoves, pajusti Rumunijos kaimo dvasią: kraštovaizdį, jos žmones ir nuotaikas ir padaryti šią šalį savo kelionių atradimu.

Parodos autorius Rumunijos fotografas Sorin Onişor, kuris žinomas visame pasaulyje ir ypatingai vertinamas dėl gražių Rumunijos kaimų nuotraukų.
Autorius baigė Timišoaros universiteto Archeologijos fakultetą ir ilgą laiką dirbo archeologu. Tačiau 2003 m. jis gavo dovanų fotoaparatą iš savo draugo ir nuo to laiko nesiliovė fotografuoti. Fotografas Sorin Onişor sako: „Geros fotografijos tikslas – nustebinti sielą“.

Jo pagrindinė aistra yra Rumunijos kaimas, turintis dvi dominančias sritis: kraštovaizdžius, tokius kaip kaimai, bažnyčios ar laukai, ir žmonės. Pažvelgsime į parodos nuotraukas, suprasime, kad jam kraštovaizdžiai yra lengviau suprantami, tačiau žmonės reiškia daug daugiau. Tam, kad fotografuoti žmones jis eina pas juos į namus, gyvena kartu su jais, tampa savotišku kasdieninio gyvenimo liudininku, bet jį domina ir tradicinės šventės, pavyzdžiui, Velykos ir Kalėdos. Jis taip pat keliauja į įvairius Rumunijos regionus, nuo Maramureso iki Bukovinos, Transilvanijos ar Dunojaus deltos.

Parodos atidaryme dalyvaus Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Danas Adrianas Balanescu.
Rumunijos ambasados iniciatyva, per Lietuvą keliaujanti paroda „Amžinasis Rumunijos kaimo grožis“, skirta Rumunijos pirmininkavimui ES Taryboje.

Paroda veiks iki gegužės 28 dienos

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE