Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena – Marijampolėje: atmintis gyva širdyse ir prisiminimuose

Šiemet dėl COVID-19 pandemijos Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos–  trisdešimtmečio sukaktis Marijampolėje, kaip ir visoje šalyje,  minima bendrystės ir vienybės akcijose ir  virtualiuose renginiuose.

Lietuvos nepriklausomybės gynimo trisdešimtmečio dieną pagerbiant  ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, Savivaldybės vadovai meras Povilas Isoda, pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas, savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, kaip ir kasmet pagerbė laisvės gynėjo Rimanto Juknevičiaus, žuvusio prie Vilniaus televizijos bokšto ir atgulusio amžinojo poilsio senosiose Marijampolės kapinėse, atminimą. Marijampolės Garbės piliečio R. Juknevičiaus atminimas pagerbtas tylos minute, padėta gėlių, uždegtos žvakės.

Sausio 13-osios rytą  marijampoliečiai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir kartu su visa Lietuva ryte languose uždegė vienybės ir atminimo žvakutes.

Prisiminti Sausio 13-osios įvykius kviečia ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus padalinio, Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejaus, parengta paroda „Į laisvę“, kuri eksponuojama J. Basanavičiaus aikštėje esančiuose stenduose. Parodoje eksponuojama istorinė medžiaga iš laisvės gynėjo Rimanto Juknevičiaus mamos Vandos Juknevičienės asmeninio archyvo, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus ir jo filialų rinkinių, Lietuvos valstybės naujojo archyvo, Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo, įvykių liudininkų fotografų A. Barzdžiaus, J. Ivaškevičiaus, A. Juozapaičio, V. Juraičio, R. Linionio, Z. Nekrošiaus, A. Rėklaičio, T. Žebrausko, V. Žukausko bei V. Usinavičiaus nuotraukose užfiksuotos 1991 m. sausio mėnesio įvykių akimirkos.

Sausio 13-osios išvakarėse J. Basanavičiaus aikštėje ir prie  laisvės gynėjo R. Juknevičiaus  kapo senosiose miesto kapinėse  „pražydo“ neužmirštuolių žiedai, simbolizuojantys atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už Lietuvos laisvę. Dėkojame Marijampolės kultūros centrui už gražią iniciatyvą „Neužmirštuolė“. Prisidedant prie šios iniciatyvos, melsva neužmirštuolės spalva nušvito Savivaldybės administracijos bei kiti aplink J. Basanavičiaus aikštę esantys pastatai.

Mėlynai apšviestuose Kultūros centro languose galima pamatyti  kraštiečio Zenono Nekrošiaus fotografijų parodą, kurioje užfiksuoti Lietuvos kelio į laisvę 1988–1991 metų istoriniai įvykiai.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus  padalinys Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus kviečia į virtualią parodą „Kas kitas, jei ne aš?“, skirtą prisiminti Laisvės ir Nepriklausomybės gynėją marijampolietį Rimantą Juknevičių, žuvusį prie Televizijos bokšto, ir Sausio 13-osios – Lietuvos nepriklausomybės gynimo  įvykius. Parodą galima apžiūrėti Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus interneto svetainėje socialiniame tinkle „Facebook https://www.facebook.com/tauroapygarda

Nors šiemet negalime būti renginiuose kartu, uždegti atminimo laužų ir dainomis pasveikinti Laisvę, Sausio 13-oji mūsų atmintyje gyva ir primena, kodėl šiandien galime džiaugtis laisve, esame gerbiantys atminimą ir branginantys nepriklausomybę.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE