Savanorių pagalba Marijampolės ligoninėje – neišmatuojamos svarbos

Savanorystė – kilniaširdiškas darbas, kuris matuojamas kitokiu matu – kitam skirtu laiku, pagalba ir dėmesiu.

Susirgimų COVID-19 liga bei mirčių skaičiui didėjant, medicinos įstaigose didėja įtampa ir nuovargis, todėl  buvo nuspręsta kreiptis į visuomenę ir prašyti savanorių pagalbos. Džiugu, savanorių atsirado nemažas būrys, todėl  šią savaitę vyko susitikimas su išreiškusiais norą savanoriauti.

Marijampolės ligoninė savanoriaiSusitikimas vyko Marijampolės ligoninėje, tačiau dalis savanorių dalyvavo ir nuotolini būdu. Šio susirinkimo metu Infekcijų kontrolės skyriaus vedėja L. Šiupienytė supažindino su savanorio darbu Marijampolės ligoninėje ir visomis asmens apsaugos priemonėmis, Infekcijų kontrolės gydytojo padėjėja Jūratė Lukoševičiūtė pravedė mokymus, kaip naudoti asmens apsaugos priemones, kaip taisyklingai apsivilkti ir nusivilkti apsauginį kostiumą ir į ką labiausiai reikia atkreipti dėmesį.

Savanoriškos veiklos Viešojoje įstaigoje Marijampolės ligoninėje koordinatorė  R. Kepalavičienė pasveikino savanorius ir pasidžiaugė, jog atsiranda neabejingų žmonių, norinčių padėti, net ir tokiomis sunkiomis ir ekstremaliomis sąlygomis.

Marijampolės ligoninė savanoriai„Savanorių pagalba mums labai svarbi kiekvienam skyriuje, o kovidiniam skyriuje darbo ypač daug, todėl atsiradęs papildomas žmogus, kuris gali pamaitinti pacientą, padėti atlikti asmens higieną ar tiesiog galintis pabendrauti su pacientu, išklausyti, patarti, mums didelė pagalba“, – sakė R. Kepalavičienė.

Viešoji įstaiga Marijampolės ligoninė šiuo metu yra pasiraišusi bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos šaulių sąjunga ir Maltos Ordino Pagalbos Tarnyba (MOPT), kurių nariai po apmokymų pradėjo savanorystę. Taip pat yra 7 asmenys, nepriklausantys šioms organizacijos, tiesiog atsišaukę į mūsų pagalbos prašymą.

Susirinkimo metu buvo padėkota savanorei, kuri jau baigė savanorystę. Ačiū Lilija Kavaliauskiene, Jūsų pagalba mums buvo be galo svarbi.

 

VšĮ „Marijampolės ligoninė“ informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE