Savivaldybėje kalbėta apie tymų plitimą ir situaciją Marijampolės apskrityje

Pastaruoju metu Lietuvoje labai aktuali problema tymų paplitimas ir nepakankamas gyventojų skiepijimasis nuo užkrečiamųjų ligų. Gegužės 15 d. Vilkaviškio rajono savivaldybėje buvo surengtas sveikatos priežiūros įstaigų atstovų pasitarimas, kuriame Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Marijampolės departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Loreta Radzevičienė pristatė temą „Tymų epidemiologinė situacija Marijampolės apskrityje. Būtini veiksmai situacijai valdyti“.

Pasitarimo metu  L. Radzevičienė informavo, jog didžiausias sergamumas tymais yra Italijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje. Lietuvoje sergamumo tymais rodikliai taip pat vieni iš didžiausių Europoje – 2019 m. gegužės 13 d. Lietuvoje užregistruoti 622 tymų atvejai. Didžiausias sergamumas fiksuojamas Kaune ir Vilniuje. Marijampolės apskrityje registruoti 7 tymų atvejai, 3 iš jų – Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Susirgusių tymais amžius nuo 1 m. iki 34 m.

L. Radzevičienė pabrėžė, jog veiksmingiausia profilaktikos priemonė nuo tymų – skiepai. Įskiepijus dvi tymų vakcinos dozes, pasiekiama patikima ilgalaikė apsauga.

Ji pasidžiaugė, jog Vilkaviškio rajono savivaldybės gydymosi įstaigose ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose yra didelės skiepijimų apimtys ir jos atitinka Pasaulio sveikatos organizacijų rekomendacijas.

Pasitarime taip pat kalbėta apie tymų simptomus ir komplikacijas, aptartos rekomendacijos, kaip elgtis su žmonėmis, turėjusiais kontaktą su tymais sergančiu asmeniu, taip pat kalbėta apie sveikatos įstaigų darbuotojų skiepijimą.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE