Savivaldybės atstovų vizitas Aplinkos ministerijoje: dėl Šešupės dumblėjimo ir Sosnovskio barščių paplitimo ir naikinimo problemų

Savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas su Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininku Karoliu Dvyliu lankėsi Aplinkos ministerijoje, kur aptarė klausimus dėl Šešupės atkarpos, esančios Marijampolės mieste, dumblėjimo ir Sosnovskio barščių paplitimo ir naikinimo Marijampolės savivaldybės teritorijoje.

Marijampolės savivaldybės atstovai susitikime su Aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika pasidalino ilgamete savivaldybės patirtimi ir pastangomis šienaujant Šešupės vandens augaliją po vandeniu, kad sumažėtų dumblėjimo procesas, bei pastebėjimais, kad tokios priemonės rezultatas labai trumpalaikis. Buvo išsakytas prašymas įvertinti galimybę įžuvinti upę atkarpoje nuo senosios užtvankos makrofitais mintančia žuvų rūšimi, pvz. baltaisiais amūrais, kurių pagalba galima būtų natūraliai sukontroliuoti augmenijos gausą. Ministras K. Mažeika pritarė iniciatyvai ir pavedė ministerijos specialistams įvertinti tokios priemonės įtaką egzistuojančiai ekosistemai.

Prieš vykstant į Aplinkos ministeriją, Savivaldybės tarybos nario Karolio Dvylio iniciatyva mero pavaduotojas Paulius Marozas kartu su LR Seimo nariu Dainium Gaižausku apžiūrėjo Šešupės upės vagą.

Aplinkos ministerijoje taip pat buvo aptarta situacija dėl Sosnovskio barščių paplitimo ir naikinimo Marijampolės savivaldybės teritorijoje. Ministerijos atsakinga specialistė Laura Janulaitienė pastebėjo, kad Marijampolė yra pirmoji savivaldybė, kuri pateikė atsakymą į užklausą dėl Sosnovskio barščių naikinimo ir, kad jų užimamas plotas, pagal gautus duomenis, nėra labai didelis lyginant su kitomis savivaldybėmis. Jos nuomone, tam turi įtakos savivaldybės valdomų teritorijų nuolatinis stebėjimas ir tvarkymas. Didesnė problema yra su privačiais ir valstybinės žemės sklypais, kur savivaldybė neturi galimybių ir lėšų tokiose vietose užsiimti Sosnovskio barščio naikinimu. Aplinkos ministerija dirba šiuo klausimu ir jau yra numačiusi papildomą finansavimą savivaldybėms, o šiuo metu renka informaciją ir atliks vertinimą, kad tinkamai paskirstytų lėšas.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE