Siekiant sumažinti degalų kainą

Baltieji rūmai antradienį pranešė, kad prezidentas Joe Biden‘as davė sutikimą naudoti šalies strategines naftos atsargas, kad, kaip tikimasi, sumažinti išaugusias degalų kainas.

J.Biden‘as, atsižvelgdamas į amerikiečių nepasitenkinimą, prieš Padėkos dieną, antradienio popietę padarė oficialų pareiškimą šiuo klausimu. Baltųjų rūmų pareiškime teigiama, kad ir kitos solidarios šiuo klausimu su JAV pasaulio šalys, siekdamos pasipriešinti naftą eksportuojančių šalių (OPEK +) nusistatymui nedidinti naftos gavybos, tarp kurių tokios kaip Kinija, Indija bei eilė kitų, pradės naudoti savo atsargas vienu metu su JAV.

„Prezidentas paskelbė, kad Energetikos departamentas suteiks prieigą prie 50 milijonų barelių naftos iš JAV Strateginio naftos rezervo, kad sumažintų kainas amerikiečiams ir panaikintų didelį atotrūkį atsiradusį tarp paklausos ir pasiūlos dėl pandemijos“ – pranešė Baltieji rūmai.

Pareiškime toliau teigiama, kad JAV prezidento administracija koordinuoja veiksmus su kitomis šalimis siekdama išspręsti naftos tiekimo trūkumą. „Prezidentui  Biden‘ui vadovaujant bei mūsų diplomatinių pastangų dėka, sprendimas parduoti naftą iš strateginių atsargų bus priimtas kartu su kitomis daug naftos suvartojančiomis šalimis, įskaitant Kiniją, Indiją, Japoniją, Korėjos Respubliką ir Jungtinę Karalystę. Per pastarąsias kelias savaites, kai viešai pasirodė pranešimai apie galimą tokį veiksmą, naftos kaina rinkoje sumažėjo beveik 10 proc.“ – sakė Baltųjų rūmų atstovas spaudai.

Pasak ekspertų, gyventojai turėtų jau greitai pajusti degalų kainų kritimą.

Sūduvos gidas logotipas

Pagal užsienio žiniasklaidos agentūrų pranešimus parengė Vytautas Karsokas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE