Šis namas buvo sukurtas 3D spausdintuvu greičiau nei per 24 valandas

Maskvos užmiestyje, buvo pastatytas naujas namas , bet šis namas nėra tradicinis  – jis sukurtas su 3D spausdintuvu.

Pirmasis 3D-spausdintas gyvenamasis namas, sukonstruotas kompanijos ,,Apis Cor.” – pirmosios kompanijos, išradusios kilnojamą, statybai skirtą 3D spausdintuvą, galintį sukurti namą, kuris buvo pastatytas per nepilną dieną ir kainavo mažiau, nei 11 000 dolerių.

Mobilusis 3D spausdintuvas sukūrė pastato betonines sienas ir pertvaras kaip visiškai sujungtą struktūrą, vietoj to, kad spausdintų pastatą skydeliais, ne vietoje esančioje aikštelėje, kaip daroma paprastai, sakė kompanija. Mobili mašina tada buvo išnešta iš pastato, ir rangovų grupė baigė statyti namą – pridėjo stogą ir  langus, padarė apdailą.

Perkeldami pastato karkaso statybą į 3D spausdinimą, ,,Apis Cor.”, siekia įrodyti, kad tokia konstrukcija gali būti “greita, ekologiška, veiksminga ir patikima”.

,,Norime padėti  žmonėms visame pasaulyje, pagerinti jų gyvenimo sąlygas,” sakė Nikita Chen-yun-tai, ,,Apis Cor.” steigėja ir mobilaus spausdintuvo išradėja, bendrovės tinklalapyje .

“Štai kodėl statybų procesas turi tapti greitu, efektyviu ir taip pat aukštos kokybės. Kad taip įvyktų, mums reikia perduoti visą sunkų darbą išmaniosioms mašinoms.”

Pirmasis šio darbo pavyzdys yra jaukus, 37 kvadratinių metrų, neįprastos formos, namas. Pasak ,,Apis Cor.”, lenktas namo dizainas buvo pasirinktas, kad pademonstruotų 3D spausdintuvo gebėjimą atspausdinti bet kokios formos statybines medžiagas. Viduje, 3D atspausdintas namas, turi visus, tradiciškai pastatyto namo, įprastus bruožus.

Studijos tipo butas turi koridorių, vonios kambarį, svetainę ir kompaktišką virtuvę. ,,Apis Cor.” bendradarbiavo su ,,Samsung” įrengdami demonstracinį namą. Elektronikos milžinas aprūpino namą prietaisais, įskaitant televizorių, su tokiais pat linkiais kaip ir svetainės sienos.

,,Apris Cor.” apskaičiavo, kad gautinė demonstracinio namo statyba, kainavo apie 275 dolerius už kvadratinį metrą. Iš 10 134 dolerių, kuriuos kainavo pastatyti namą, langai ir durys buvo brangiausios dalys, sakė kompanija.

Nors visas, demonstracinio namo, statybų santaupas, palyginus su tradiciniais namais, suku nustatyti, ,,Apris Cor.” atstovai  pareiškė, kad  santaupos iš 3D spausdintuvo pastatytų sienų, yra garantuotos.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.