Socialinė lygybė – taip, tai įmanoma!

45 dalyviai, 5 šalys, 10 išskirtinių dienų – būtent tokiais skaičiais galime apibūdinti neseniai praskriejusius Erasmus+ jaunimo mainus „Social Europe: Myth or Reality?“.

Balandžio 8–17 dienomis projekte dalyvavo po 9 dalyvius iš Latvijos, Bulgarijos, Ispanijos ir Lietuvos. Pagrindinės projekto veiklos vyko Vilkaviškio mieste, nes būtent Karalkrėslio kaime ir įsikūrė visa projekto komanda, kuruojama organizacijos „Jaunimo ambasadoriai”. 45 skirtingi žmonės tapo lyg viena didelė šeima, kuri kartu ne tik atrado bendraminčių, žengė iš komforto zonos, bet ir diskutavo ypač svarbia socialinės lygybės tema.

Projekto tema buvo artima visiems dalyvavusiems, nes kiekvienas savoje aplinkoje galėjo rasti ekonominės, lyčių, socialinio statuso nelygybės pavyzdžių. Programa prasidėjo nuo paprasčiausio suvokimo, kas gi ta lygybė, kur ji pasireiškia artimoje aplinkoje ir kokiu būdu lygybės teisė dažniausiai pažeidžiama. Komandinių ir savarankiškų užduočių metu dalyviai giliau išanalizavo priežastis, turinčias didžiausią įtaką problemoms, kylančioms būtent dėl socialinės nelygybės jų pačių šalyje.

Keliavome ir į Lietuvos sostinę, kurioje apsilankėme Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje, o susitikimo metu tarnybos vyresnysis patarėjas Donatas Paulauskas supažindinimo su naujausiais statistiniais duomenimis, nurodančiais lygybės situaciją Lietuvoje.

Taip pat dalyviai kartu ruošėsi net 2 socialinėms akcijoms. Pirmoji buvo įgyvendinta Vilkaviškio „Aušros” gimnazijoje, kurioje dalyviai į savo pačių sugalvotas veiklas įtraukė apie 80 gimnazijos moksleivių –  projekto dalyviai papsakojo apie Erasmus+ galimybes ir, žinoma, aktyvių žaidimų metu supažindino moksleivius su projekto tematika. Smagu buvo stebėti, kaip šiltas kontaktas užsimezga tarp mūsų šalies moksleivių ir mūsų šalyje besisvečiuojančio jaunimo. Tikime, kad šis vienas susitikimas įkvėpė nebijoti žengti iš savo komforto zonos ir pasimėgauti galimybe išbandyti visai naujas veiklas.

Tą pačią dieną visi kartu vykome į pagrindinę Vilkaviškio miesto aikštę, kurioje dalyviai į savo veiklas įtraukė visus tuo metu pasirodžiusius miesto gyventojus – kvietėme susipažinti su kitomis kultūromis, papasakoti savo praeities istorijas, domėjomės aplinkinių nuomone apie socialinę lygybę Lietuvoje ir Europoje. Per 2 veiklos valandas mūsų dalyviai pritraukė įvairaus amžiaus dalyvių, o diskusijos su kai kuriais miesto gyventojais užsitęsė netgi ilgiau negu buvo tikėtasi –  žinoma, aktyviausias buvo jaunimas, tačiau projekto dalyviai stebėjosi ir vyresniųjų drąsa, kaip sako, – kartu ir pasijuokėme, ir rimtomis temomis padiskutavome.

„Niekada negali žinoti, kas nutiks, kokius žmones sutiksi ir kokios būtent patirties gausi – aš gavau daugiau negu galėjau tikėtis. Dar ilgai gyvensiu projekto metu įgytomis pozityviomis emocijomis ir savo patirtimi, žinoma, pasidalinsiu su aplinkiniais. Esu dėkingas už viską – naujas patirtis, draugus, veiklas, pokalbius ir įgytas žinias”, – būtent šiais vieno dalyvio žodžiais galime reflektuoti tai, kas įvyko per pastarąsias 10 dienų.

 

Všį „Jaunimo ambasadoriai” Mingailė Kotryna Ružytė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE