„Sostinės dienų“ lankytojus sudomino Vilkaviškis

Tradiciniame Vilniaus festivalyje „Sostinės dienos 2019“ Vilkaviškio rajono turistiniai objektai sulaukė didžiulio lankytojų dėmesio.

Festivalyje netrūko pramogų, koncertų ir visokiausio šurmulio. O „dūzgiančiame“ Gedimino prospekte įsikūrusi „Turizmo gatvė“ sulaukė daug didesnio dėmesio, nei tikėjomės. Joje greta Kauno, Vilniaus, Lazdijų, Ukmergės, Varėnos ir kitų turizmo informacijos centrų savo rajoną pristatėme ir mes, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centras.

Šiais metais jau ketvirtą kartą dalyvaudami didžiausiuose Lietuvos renginiuose nenustojame stebėtis ypatingu susidomėjimu mūsų kraštu. Kadangi šis Lietuvos ir Europos Sąjungos pakraštys, kaip puiki vieta atostogoms ar bent jau savaitgalio išvykoms, dar yra menkai žinomas, ši aplinkybė mums tik padėjo. Jau pirmosios festivalio dienos vakare pritrūkome informacinių leidinių ir teko kuo skubiau jų atsigabenti. Beje, sekmadienio pavakare vėl beveik visi bukletai buvo iššluoti.

Vilniečių dėmesys mūsų kraštui, viena vertus, buvo labai konkretus ir praktiškas, kita vertus – intelektualus. Skirtingai nei kitose parodose ar šventėse, jie labiausiai domėjosi krašto istorine praeitimi. Lankytojai klausinėjo apie senąsias dvarvietes bei jų griuvėsius, svarbesnius renginius, vykstančius mūsų rajone.

Domėtasi ne tik Paežerių dvaru, Jono Basanavičiaus tėviške, Plaktukų muziejumi ar alpakų ūkiu, bet ir kaip surasti senąsias rajono kapinaites, ypač žydų ir totorių. Žmonės teiravosi maršrutų sakralinėmis vietomis, piliakalniais. Daugelis norėjo sužinoti, kokios yra galimybes keliauti į Vilkaviškį traukiniu arba autobusu, vilniečiai teiravosi, ar autobusų ir geležinkelio stotyse yra turistams reikalingos informacijos.

Buvo daug tokių, kurie domėjosi maršrutais tarpukario Lietuvos patriotų, ypač signatarų, takais. Tačiau pastebėjome ir kitą tendenciją: tradicinės istorinės informacijos apie Paežerių dvarą ar Basanavičynę jau nebepakako. Dėmesys krypo į gamtinį turizmą, tad dažnas teiravosi apie Vištyčio regioninio parko grožybes. Įsitikinome, jog vilniečiams labiau rūpi ne pramoginis, poilsinis, bet kultūrinis ir gamtinis turizmas.

Trys dienos didžiausiame Vilniaus miesto festivalyje ne tik suteikė galimybę dar kartą pristatyti savo kraštą, propaguoti atvykstamąjį turizmą, bet ir paskatino susimąstyti apie ateinančius metus, svarbiausias kito turizmo sezono kryptis, rajono turizmo plėtros tikslines rinkas bei strateginius prioritetus. Juos kartu su krašto turizmo paslaugų teikėjais ketiname aptarti artimiausiu metu, mat netrukus teks ruoštis jau sausį vyksiančiai parodai „Adventur 2020“, kurioje pristatysime rajono turizmo galimybes.

Vitas GIRDAUSKAS

Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorius

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas