• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Antradienis, 11 lapkričio
Sūduvos Gidas
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Spalio mėnesis Marijampolės profesinio rengimo centre ir jo skyriuose praėjo turiningai

2019-11-05
Marijampolė, Mokslas ir studijos
Laikas: 2 min skaitymo
A A

Kudirkos Naumiesčio skyriuje dvyliktą kartą įvykdytas jaunimo iniciatyvų skatinimo projektas „Sparnai“.

Jau dvylikti metai Kudirkos Naumiesčio skyriaus  bendruomenė  ir Kudirkos Naumiesčio bendruomenė „Santaka“ vykdo jaunimo iniciatyvų skatinimo projektą „Sparnai“. Visus susirinkusius į renginį pasveikino  skyriaus vedėja Marija Jurgilienė. Projekto dalyviai veiklai pasiskirstė pagal pomėgius ir pradėjo kūrybinius darbus: vieni mokiniai dalyvavo sveikos gyvensenos praktiniame užsiėmime “Rudens gėrybės – sielos atgaiva“ , kur iš sveikų produktų  gamino ir  pristatė vieno kąsnio užkandėles , kiti dalyvavo floristikos praktikume „Aš – mažas taškelis žemėlapyje“. Mėgstantys siuvinėti  dalyvavo praktikume „Neatrastas pasaulis“ –  siuvinėjo žaismingus paveikslus bei  gamino atvirukus iš popieriaus. Interjero puošybos praktikume „Tapybos labirintai“  mokiniai dekoravo ant gėlių vazonų liaudiškus meno motyvus.  Projekto dalyviai  sukūrė floristinį kampelį mokyklos fojė  „Ant savo sparnų rudens derlių nešu“.

Spalio mėnesį MPRC skyriai papuošė gerais darbais!

Spalio 16 d. Kauno klinikų Kraujo centras aplankė Vilkaviškio skyrių, kuriame vyko kraujo donorystės akcija. Būrelis mokinių ir mokytojų pasidalino tuo, kas kitam gali išgelbėti gyvybę – krauju. Jau netrukus, spalio 23 d., tą patį padarė ir Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenė – aukojo savo kraują vardan gero tikslo – išgelbėti daugybę gyvybių!

Turininga projektinė veikla

2019-2020 mokslo metai prasidėjo darbingai tiems mokiniams ir mokytojams, kurie dalyvauja projektinėje veikloje.

Didelį sujudimą centre sukėlė Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projekto „Pagalba sunkumus patiriantiems mokiniams“ pirmasis tarptautinis susitikimas spalio pradžioje. Projekto partneriai iš Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos ir mūsų centro aptarė projekto veiklas ir būsimus rezultatus, susipažino su Marijampolės regiono ir Kauno kultūros paveldu.

Erasmus+ jaunimo mainų projekte „Pokyčių gynėjai“ 14 mokinių grupė su lydinčiais mokytojais 2 savaites praleido Slovakijoje. Gražios gamtos apsuptyje Počuvadlianske jazero jie kartu su didele tarptautine bendruomene diskutavo įvairiomis temomis – politika ir šeima, žmogaus teisės ir lyčių lygybė. Diskusijų spektras buvo labai platus, mokiniai patobulino savo komunikacijos  ir anglų kalbos įgūdžius.

Šiemet į mūsų centrą Erasmus+ programos stažuotėms atvyko Latvijos Aizkrauklės profesinės mokyklos mokinių ir mokytojų grupė. Kelių priežiūros specialybės mokiniai Edijs Laiminš  ir Uldis Hardijs Madlinskis  atliko 2 savaičių praktiką mūsų sektoriniame centre ir bendrovėje „Kelranga“. Vaikinai ne tik dirbo, bet ir lankėsi Birštone bei specializuotoje parodoje Kaune.

Spalio mėnesį Gulbenės mieste (Latvija) vyko tarptautinio projekto „Iš praeities į ateitį“ partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Latvijos, Suomijos ir Lietuvos. Susitikimo metu buvo pristatyta jau sukurta ir į anglų kalbą išversta Receptų knyga  bei metodinės medžiagos paketas. Dalyviai aptarė, ką dar reikia tobulinti, buvo nustatyti darbų atlikimo terminai, vyko edukacinės kelionės į ekologiškus ūkius- šeimos ūkius „Pakalnieši“ ir „Vecpapanu vins“, kompaniją „Dimdini“.

Projektas „Profesijos mokymo metodų modernizavimas, remiantis ES patirtimi“ skirtas profesijos mokytojams.  Spalio pabaigoje į pirmąją stažuotę Suomijoje išvyko IT mokytojai ir specialistai. Kiti mokytojai  vyks į Vokietiją, Ispaniją, Italiją. Šios veiklos prisidės prie mokytojų profesinių kompetencijų, naujų mokymo metodų ar įrankių, tarptautinių ir tarpkultūrinių kompetencijų tobulinimo, europinės dimensijos plėtros, mokymo ir mokymosi procesų organizavimo tobulinimo.

Sėkmingas buvo tarptautinis jaunųjų barmenų konkursas  „Eurocup 2019“, kuris vyko Slovakijoje, Prešovo mieste spalio 22 – 26 d. Paslaugų skyriaus PBg17-1 grupės mokinės Marija Dulbytė ir Samanta Kisieliūtė grįžo su medaliais ir diplomais, jų mokytoja Eglė Kalinauskienė labai patenkinta mokinių darbu konkurse ir rezultatais.

 

Marijampolės profesinio rengimo centro informacija

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Šešiasdešimt metų kartu – deimantinės vestuvės Sintautuose
Marijampolėje į butą įsiveržęs nepažįstamas vyras grasino šeimininkei
Jaunimo gatvėje – nauja, patogi automobilių stovėjimo aikštelė
Igliškėliuose įsilaužus į namus pavogtas telefonas ir papuošalai

Kultūra

Dainos jungia laiką: „Sūduviečiui“ – 55-eri
Mėgėjų teatras „Gluosnė“ šventė 15 metų jubiliejų
Kurkime kalėdinių eglučių parką – Marijampolė šviečia Kalėdomis!
Marijampolėje bus pagerbtas Lietuvos partizanų generolas Jonas Žemaitis-Vytautas

Sportas

Marijampolės sporto centro gimnastės – Europos čempionato finale!
Atkakliose rungtynėse, paskutinėmis jų minutėmis „atakiečiai“ nusileido Prienų „Tikodenta“ ekipai
NKL: Vilkaviškio ekipa suklupo namuose, „Vytis-VDU“ pasiekė itin dramatišką pergalę
„Sūduva“ užbaigė sezoną Raudondvaryje

Politika

Marijampolėje viešėjo svečiai iš Alytaus miesto savivaldybės
Šakių rajono savivaldybėje vyko tradicinis seniūnų susirinkimas
Klausučiuose vyko savivaldybės lygio funkcinės pratybos
Penktadienį posėdžiavo Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba

Įdomu

Šešiasdešimt metų kartu – deimantinės vestuvės Sintautuose
Paneigė populiariausius šaldytuvų priežiūros mitus – piniginę tuštinti gali ir smulkmenos
Buhalterijos ištakos: nuo molinių lentelių iki šiuolaikinės finansų sistemos
Ar pirtis visada naudinga? Patarė, kaip teisingai mėgautis ritualu, ir atskleidė, kiek šilumos kūnui iš tikrųjų reikia

Verslas

VMI duomenis jau perduoda 75 proc. kasos aparatų
Vilkaviškyje vyko septintasis verslo forumas „VILKAVIŠKIS – 2025“
Nors euro zonoje – atsigavimo ženklai, Lietuvos pramonės lūkesčiai toliau smunka
Paskelbtas „Laikinojo nesudėtingojo statinio – prekybos (paslaugų) paskirties statinio įrengimo ir eksploatavimo greta Vytauto g. 56A, Marijampolėje nugalėtojas

Mokslas ir studijos

Naujas etapas Jono Totoraičio progimnazijoje – daugiau šviesos, erdvės ir galimybių
Visiškai atnaujintas vaikų lopšelio-darželio skyrius „Šaltinėlis“
Jaunimo reikalų tarybos susitikimas MTEC: apie galimybes, įvertinimą ir motyvaciją
Sūduvos jaunimo ateitis: ką atskleidė tyrimas ir kokių pamokų verta pasimokyti iš Gran Kanarijos

Turizmas

Vilkaviškyje pristatytas taktilinis baltų genčių žemėlapis
Ramybės parkas pasipildo naujais tautodailės kūriniais
Kalvarijos savivaldybės atstovai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Jungiame sienas, kuriame ateitį: turizmo plėtros perspektyvos Lietuvos–Lenkijos pasienyje“
Kalvarijos savivaldybėje paminėta Pasaulinė turizmo diena
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus