Spalio mėnesis Marijampolės profesinio rengimo centre ir jo skyriuose praėjo turiningai

Kudirkos Naumiesčio skyriuje dvyliktą kartą įvykdytas jaunimo iniciatyvų skatinimo projektas „Sparnai“.

Jau dvylikti metai Kudirkos Naumiesčio skyriaus  bendruomenė  ir Kudirkos Naumiesčio bendruomenė „Santaka“ vykdo jaunimo iniciatyvų skatinimo projektą „Sparnai“. Visus susirinkusius į renginį pasveikino  skyriaus vedėja Marija Jurgilienė. Projekto dalyviai veiklai pasiskirstė pagal pomėgius ir pradėjo kūrybinius darbus: vieni mokiniai dalyvavo sveikos gyvensenos praktiniame užsiėmime “Rudens gėrybės – sielos atgaiva“ , kur iš sveikų produktų  gamino ir  pristatė vieno kąsnio užkandėles , kiti dalyvavo floristikos praktikume „Aš – mažas taškelis žemėlapyje“. Mėgstantys siuvinėti  dalyvavo praktikume „Neatrastas pasaulis“ –  siuvinėjo žaismingus paveikslus bei  gamino atvirukus iš popieriaus. Interjero puošybos praktikume „Tapybos labirintai“  mokiniai dekoravo ant gėlių vazonų liaudiškus meno motyvus.  Projekto dalyviai  sukūrė floristinį kampelį mokyklos fojė  „Ant savo sparnų rudens derlių nešu“.

Spalio mėnesį MPRC skyriai papuošė gerais darbais!

Spalio 16 d. Kauno klinikų Kraujo centras aplankė Vilkaviškio skyrių, kuriame vyko kraujo donorystės akcija. Būrelis mokinių ir mokytojų pasidalino tuo, kas kitam gali išgelbėti gyvybę – krauju. Jau netrukus, spalio 23 d., tą patį padarė ir Marijampolės profesinio rengimo centro bendruomenė – aukojo savo kraują vardan gero tikslo – išgelbėti daugybę gyvybių!

Turininga projektinė veikla

2019-2020 mokslo metai prasidėjo darbingai tiems mokiniams ir mokytojams, kurie dalyvauja projektinėje veikloje.

Didelį sujudimą centre sukėlė Erasmus+ programos strateginių partnerysčių projekto „Pagalba sunkumus patiriantiems mokiniams“ pirmasis tarptautinis susitikimas spalio pradžioje. Projekto partneriai iš Prancūzijos, Ispanijos, Portugalijos ir mūsų centro aptarė projekto veiklas ir būsimus rezultatus, susipažino su Marijampolės regiono ir Kauno kultūros paveldu.

Erasmus+ jaunimo mainų projekte „Pokyčių gynėjai“ 14 mokinių grupė su lydinčiais mokytojais 2 savaites praleido Slovakijoje. Gražios gamtos apsuptyje Počuvadlianske jazero jie kartu su didele tarptautine bendruomene diskutavo įvairiomis temomis – politika ir šeima, žmogaus teisės ir lyčių lygybė. Diskusijų spektras buvo labai platus, mokiniai patobulino savo komunikacijos  ir anglų kalbos įgūdžius.

Šiemet į mūsų centrą Erasmus+ programos stažuotėms atvyko Latvijos Aizkrauklės profesinės mokyklos mokinių ir mokytojų grupė. Kelių priežiūros specialybės mokiniai Edijs Laiminš  ir Uldis Hardijs Madlinskis  atliko 2 savaičių praktiką mūsų sektoriniame centre ir bendrovėje „Kelranga“. Vaikinai ne tik dirbo, bet ir lankėsi Birštone bei specializuotoje parodoje Kaune.

Spalio mėnesį Gulbenės mieste (Latvija) vyko tarptautinio projekto „Iš praeities į ateitį“ partnerių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš Latvijos, Suomijos ir Lietuvos. Susitikimo metu buvo pristatyta jau sukurta ir į anglų kalbą išversta Receptų knyga  bei metodinės medžiagos paketas. Dalyviai aptarė, ką dar reikia tobulinti, buvo nustatyti darbų atlikimo terminai, vyko edukacinės kelionės į ekologiškus ūkius- šeimos ūkius „Pakalnieši“ ir „Vecpapanu vins“, kompaniją „Dimdini“.

Projektas „Profesijos mokymo metodų modernizavimas, remiantis ES patirtimi“ skirtas profesijos mokytojams.  Spalio pabaigoje į pirmąją stažuotę Suomijoje išvyko IT mokytojai ir specialistai. Kiti mokytojai  vyks į Vokietiją, Ispaniją, Italiją. Šios veiklos prisidės prie mokytojų profesinių kompetencijų, naujų mokymo metodų ar įrankių, tarptautinių ir tarpkultūrinių kompetencijų tobulinimo, europinės dimensijos plėtros, mokymo ir mokymosi procesų organizavimo tobulinimo.

Sėkmingas buvo tarptautinis jaunųjų barmenų konkursas  „Eurocup 2019“, kuris vyko Slovakijoje, Prešovo mieste spalio 22 – 26 d. Paslaugų skyriaus PBg17-1 grupės mokinės Marija Dulbytė ir Samanta Kisieliūtė grįžo su medaliais ir diplomais, jų mokytoja Eglė Kalinauskienė labai patenkinta mokinių darbu konkurse ir rezultatais.

 

Marijampolės profesinio rengimo centro informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE