Spausdinto žodžio galia…

Jau dvidešimt aštuonerius metus, Lietuvos–Lenkijos pasienio miestelyje Punske, Lenkijos lietuviai lietuvišką spausdintą žodį leidžia ten esančioje „Aušros“ leidykloje. Per tą laiką dienos šviesą išvydo per 380 įvairaus formato ir apimties knygų lietuvių kalba, daugiau nei 90 leidinių skirtų tame krašte veikiančių lietuviškų mokyklų moksleivijai.

Dalis pastaruoju laikotarpiu leidykloje išleistų leidinių
Dalis pastaruoju laikotarpiu leidykloje išleistų leidinių

Knygų tematika įvairi, tačiau vis tik populiariausi leidiniai apie Punsko ir Seinų krašto istoriją, kultūrą, prisiminimai apie tremtį, pokario partizaninį judėjimą, taip pat įvairūs albumai.

Kaip jau minėjau, vienos iš labiausiai laukiamų knygų, spausdinamų Punsko spaustuvėje, yra vadovėliai ir kitos mokymo priemonės skirtos šio krašto lietuviškoms mokykloms. Nors jų leidyba vyksta kasmet, tačiau vadovėlių dėl nesibaigiančių švietimo reformų bei nepakankamo finansavimo, deja, trūksta.

Lietuvos konsulas Seinuose, Remigijus Motuzas, rūpindamasis anapus valstybinės sienos gyvenančių lietuvių poreikiais, kartu su žmona Laimute apsilankė Punsko „Aušros“ leidykloje, kur domėjosi kasdieninėje veikloje iškylančiomis problemomis. Lietuvos pasiuntinys, taip pat nuoširdžiai dėkojo „Aušros“ leidyklos direktoriui Sigitui Birgeliui ir mokyklinių vadovėlių leidybos koordinatorei Nijolei Birgelienei už atliekamą darbą bei neįkainuojamą rūpestį skleidžiant spausdintą lietuvišką žodį padedantį išsaugoti mūsų tautiečių identitetą.

 

Vytautas Karsokas

Lietuvos konsulato Seinuose nuotraukos

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE