Stambiagabaritės ir buitinės elektronikos atliekos bus surenkamos apvažiavimo būdu

Dėl atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimų ir gyventojų nusiskundimų panaikinus Marijampolės savivaldybėje veikusias 65 stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles, daliai savivaldybės gyventojų tinkamai sutvarkyti šias atliekas tapo ypač sudėtinga. Ieškodami problemos sprendimo, Marijampolės savivaldybės administracijos vadovai kreipėsi į UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centrą ir UAB „Ecoservice“. Pavyko sutarti, kad Marijampolės savivaldybėje iš miesto ir kaimo individualių valdų stambiagabaritės atliekos ir buitinė elektronika bus surenkama apvažiavimo būdu jau nuo š. m. spalio. Vis dar ieškoma sprendimo, kaip geriausiai surinkti daugiabučiuose namuose susidariusias stambiagabarites ir buitinės elektronikos atliekas. Kol kas daugiabučių namų gyventojai šias atliekas gali pristatyti į Vokiečių g. veikiančią stambiagabaričių atliekų aikštelę.

„Sulaukus gyventojų skundų dėl besikaupiančių atliekų, kai į stambiagabaričių atliekų surinkimo vietas atliekos buvo vežamos nesilaikant nurodyto išvežimo grafiko, teko priimti sprendimą panaikinti šias aikšteles. Teko ieškoti kito finansiškai efektyvaus ir gyventojams patogaus stambiagabaričių atliekų surinkimo būdo. Nuo šiol individualių valdų savininkai galės pasinaudoti stambiagabaričių atliekų išvežimo užsiregistravus telefonu paslauga. Gyventojams tai nieko papildomai nekainuos, pakaks tik likus bent 3 dienoms iki grafike nurodytos išvežimo datos užsiregistruoti telefonu. Atkreipiame dėmesį, kad atliekos bus surenkamos tik iš anksto užsiregistravus.“, – sakė Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis.

Norėdami užsakyti stambiagabaričių atliekų ir buitinės elektronikos išvežimo paslaugą gyventojai turi kreiptis telefonu 8 800 54 113 arba 8 687 44 444, registracija taip pat vyksta ir el. paštu vilkaviskis@ecoservice.lt .

Užsiregistravę gyventojai stambiagabaričių atliekų ir buitinės elektronikos surinkimo grafike nurodytą dieną, iki 7 val. ryto, stambiagabarites atliekas ir buitinę elektroniką turi išnešti prie savo sklypo ribos, gerai matomoje vietoje. Atliekos bus surenkamos tik iš užsiregistravusių gyventojų!

Marijampolės savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklėse didelių gabaritų atliekoms priskiriama: seni baldai (kėdės, lovos, spintos, stalai, komodos ir kt.), langai, durys, dviračiai, kilimai, radiatoriai, automobilinės kėdutės, vežimėliai, talpos ir kitos buityje susidarančios didelių matmenų atliekos.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE