Studijos tipo butas: sumanus prieškambario planas

Kuriant namus, prieškambaris dėmesio sulaukia bene paskutinis – tai lyg praeinama zona. Be reikalo, mat nedideliame bute ši erdvė yra ta, kuri talpina ne vieną naudingą funkciją. Ypač studijos tipo patalpose, kur reikalingas tikslus planas, o įėjimo zona ne taip stipriai atskirta nuo kitų. Taigi, kaip sumaniai išnaudoti prieškambario teikiamus privalumus?

 Funkcionalus daiktų sandėliavimas

Šiandien baldų pasirinkimas išties didelis, tad produktas gali būti „matomas” tiek, kiek to norima. Visai nesvarbu, kuriamas eklektiškas studijos interjeras, kuriame dominuoja ryškūs akcentai ar ramus minimalistinis braižas. Daiktų sandėliavimo paskirties gaminiai gali turėti kiekvieno namams tinkamą pavidalą, tad jų nereikia vengti. Pabrėždami tai, interjero ekspertai skatina netaupyti erdvės reikalingų, praversiančių baldų sąskaita.

Standartiniai ar nestandartiniai prieškambario baldai internetu padeda studijoje sukurti patogią daiktų laikymo sistemą. Pavyzdžiui, šiandien itin vertinamą kokybės ir nedidelės kainos baldų santykį siūlanti Baldai PL komanda pastebi, jog mažuose prieškambariuose vis dažniau pasirenkami talpūs komplektai, spintos, modernaus dizaino batų dėžės. Visa tai atspindi minėtą specialistų taisyklę – jau geriau papildomas baldas, nei daiktų be vietos keliamas „triukšmas”.

Erdvių planavimas

Tiesa, prieškambarį studijoje sumaniai išnaudoti patariama ne tik daiktų sandėliavimo prasme. Kadangi tokios gyvenamosios patalpos dažnai būna bendros, čia susiduriama su poilsio ir darbo zonų atskyrimo problema. Kuo čia dėtas prieškambaris? Ekspertai pataria studijos erdves pradėti harmoningai planuoti būtent nuo pirmųjų žingsnių.

Didesnė spinta ar lentynos nebūtinai turi remtis į sieną, priešingai, šios gali padėti tokią suformuoti. Tokiu būdu „prailginamas” koridorius ir sukuriama „širma”, už kurios sumaniai išdėstomi daugiau privatumo reikalaujantys  kampeliai. Pavyzdžiui, už spintos nugarėlės, padengtos kambario atspalvio plokšte, slepiasi maisto ruošos zona ar namų biuras.

 Vizualiai erdvesnės patalpos kūrimas

 Įspūdį apie namus susidarome vos įėję į patalpą – būtent todėl interjero dizaineriai mažoje studijoje nuo pat pradžios baldais ir detalėmis siekia perteikti itin svarbų erdvumo pojūtį. Tiems, kurie namus kuria patys, ekspertai pataria pažiūrėti į erdvę plačiau: išnaudoti ne tik grindis, bet ir sienų plotą, aukštį. Siūloma pasitelkti ne tik aukštus pastatomus, bet ir pakabinamus gaminius: spintas, spinteles, kabyklas, lentynas.

Atkreipiamas dėmesys į gebėjimą patalpoje žaisti ir kurti sluoksnius baldais, detalėmis. Pavyzdžiui, prie pastatomų derinių įkomponuoti ir kelis pakabinamus, ant kojelių pakeltus augalus. Taip sukuriama dinamiška erdvė, dėmesys nesukoncentruojamas vien į ant žemės esančius objektus.

 Prieškambaris nedidelėje studijoje – ne tik praeinama erdvė, priešingai, šį reikėtų matyti kaip įėjimą, kuris pasitinka tiek jus, tiek svečią. Įdomios baldų kompozicijos, sumanus daiktų sandėliavimas ir erdvės planas, galiausiai, unikalus aromatas – visa tai formuoja jūsų namus. Nuo pat pirmųjų žingsnių!

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE