Su moksleiviais į mokyklas grįžta ir COVID-19

Praėjus vos kelioms dienoms po mokslo metų pradžios keliolikai vaikų jau buvo patvirtintas koronavirusas, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Tiesa, visi šie užsikrėtimo atvejai yra „atsinešti“ iš socialinės vaikų aplinkos, o ne iš koronaviruso židinių mokyklose.

„Kalbant apie atvejus, šiuo metu turime registravę keliolika atvejų visoje Lietuvoje, kai vaikas užkrečiamuoju periodu lankėsi mokykloje ir dėl to reikia izoliuoti bendraklasius, mokytojus, kurie turėjo didelės rizikos sąlytį.

Tačiau tie atvejai nėra susiję su užsikrėtimu ugdymo įstaigoje. Kitaip tariant, ugdymo įstaigose nuo rugsėjo 1 d. neturime registravę protrūkių, arba, paprastai tariant, vidinio infekcijos plitimo mokyklose atvejų, infekciją tie keliolika vaikų atsinešė iš socialinės aplinkos“ – Alfa.lt teigė NVSC visuomenės informavimo specialistė Justina Petravičienė.

Testavimas – tik rekomenduojamas

Primename, kad šie mokslo metai prasidėjo visiems mokiniams mokantis kontaktiniu būdu, tačiau numatytas ir raudonasis scenarijus, pagal kurį dalis vaikų galimai pereitų mokytis nuotoliniu būdu.

Pagal šiuo metu nustatytus reikalavimus visiems vaikams turi būti užtikrinta galimybė savanoriškai testuotis, tačiau moksleivių testavimas nėra privalomas.

Greta Burgėlaitė / Alfa.lt inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE