Sudėtinga situacija Marijampolėje: meras jau ragina miestiečius ruoštis ribojimams

Dėl koronaviruso plitimo sudėtinga situacija – Marijampolėje. Miesto meras Povilas Isoda jau viešai ragina gyventojus nusiteikti, kad po Vyriausybės posėdžio gali būti naujų apribojimų.

„Prieš savaitę galėję džiaugtis turėdami iki 10 pavienių atvejų Marijampolėje, šiandien jau grėsmingai artėjame į ‚raudonąją“ zoną. NVSC (Nacionalinio visuomenės sveikatos centro) statistika šiai minutei skaičiuoja 60 sergančiųjų Marijampolėje, tačiau realybėje skaičiai dar didesni, kai sergantieji priskiriami kitoms savivaldybėms, nors iš tikrųjų dirba ar gyvena Marijampolėje.

Kasdien iš NVSC gaunu informaciją apie naujai užsikrėtusius 10 ir daugiau atvejų, aukštos rizikos kontaktų skaičiai taip pat nedžiuginantys. Kasdien į saviizoliaciją privalo išeiti po keliasdešimt marijampoliečių. Viešai nedetalizuoju konkrečių atvejų ar židinių, kadangi su visais turinčiais riziką kontaktais asmeniškai bendrauja NVSC. Tačiau atvejų daugėja tiek verslo įstaigose, tiek globos įstaigose“, – feisbuke rašė P. Isoda.

Pasak mero, po trečiadienio Vyriausybės posėdžio ko gero bus naujų apribojimų ir reikalavimų.

„Atsipalaiduoti negalime. Virusas gali būti visai greta. Situacija tikrai grėsminga ir pavojinga, mūsų visų sąmoningumo ir sutelktumo reikia kaip niekad. Būkite atsargūs. Saugokite save ir aplinkinius“, – rašė P. Isoda.

Savivaldybėms pateiks rekomendacijas

Kaip jau skelbta, Vyriausybė trečiadienį turėtų spręsti dėl savivaldybių skirstymo pagal COVID-19 sergamumą į zonas, taip pat svarstys siūlymą ilginti moksleivių rudens atostogas, rašė BNS.

Sveikatos apsaugos ministras teiks Vyriausybei siūlymą skirstyti savivaldybes pagal koronaviruso paplitimą į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zonas, BNS patvirtino Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė.

Ministras šią savaitę minėjo, kad pagal tai būtų sprendžiama, kokias viruso plitimo valdymo rekomendacijas savivaldai teikti, o ši nauja tvarka galėtų įsigalioti kitą savaitę.

A. Veryga minėjo, kad suskirsčius savivaldybes į zonas, žaliajai nebūtų taikomi jokie ribojimai, geltonojoje esančioms savivaldybėms būtų teikiamos individualios rekomendacijos. Raudonojoje zonoje būtų rekomenduojama riboti renginius, organizuoti nuotolinį darbą ir ugdymą, peržiūrėti sveikatos priežiūros paslaugas, riboti žmonių srautus prekybos vietose, įvesti reikalavimą visur dėvėti kaukes, taip pat apsispręsti dėl lokalaus karantino skelbimo.

Vyriausybė taip pat ketina svarstyti siūlymus ilginti moksleivių atostogas.

Kaip BNS sakė švietimo, mokslo ir sporto ministro atstovas Kęstutis Butvydas, kol kas nėra sutarta, kiek galėtų ilgėti atostogos.

Dėl abiejų siūlymų dar bus sprendžiama trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį šaukiamame COVID-19 valdymo komitete.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE