Sūduva – Mantinga“ išvykoje nusileido NKL debiutantams

Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ krepšininkai penktadienio vakarą, Palangoje, apmaudžiai išleido pranašumą iš savo rankų ir pripažino NKL debiutantų “Kuršių“ pergalę 85:92.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, ne kartą keitėsi pirmaujanti ekipa, tačiau besibaigiant kėlinukui šeimininkai ėmė tolti ir po Aido Viskonto tritaškio metimo atitolo 8 taškų persvara – 14:22. Tačiau jau greitai marijampoliečiai sumažino skirtumą, o kėlinys pasibaigė idealiai – iš toli pataikė Aurimas Urbonas – 21:26.

Antrojo kėlinio pradžia itin sėkmingai susiklostė šeimininkams, kurie po taiklaus Jaleno Riley baudos metimo, sužaidus vos kiek daugiau nei minutę, įgijo jau 11 taškų persvarą – 21:32. Įpusėjus ketvirčiui abi komandos demonstravo puikią gynybą, dėl ko beveik dvi minutes rezultatas švieslentėje nepasikeitė. Iniciatyvos ėmęsis Edvinas Jezukevičius porą kartų iš eilės sėkmingai užbaigė atakas ir priartino marijampoliečius prie oponentų vos per vieno taiklaus metimo atstumą – 33:36, o paskutinėmis kėlinio minutėmis ir vėl susigrąžino persvarą: 41:40. Aktyviai rungtyniavęs Jalenas Riley atstatė lygybę, tačiau „Sūduva – Mantinga“ dar kartą idealiai sužaidė kėlinio pabaigą, kai Justinas Jogminas įdėjo kamuolį iš viršaus. Po dviejų kėlinių suvalkiečiai priekyje 45:43.

Po didžiosios pertraukos marijampoliečiai startavo geriau ir po Aurimas Urbono tolimo metimo persvara išaugo iki aštuonių taškų – 53:45. Visgi, „Kuršiai“ nepasidavė ir laimėjo 4 minučių atkarpą net 13:0. Marijampolės komandos taškų badą nutraukė Aurimas Kieža, bet J. Riley,  Spenserio Mitchello ir Aido Viskonto pastangomis šeimininkai neleido prisivyti, o tas pats J. Riley kėlinio pabaigoje pataikė du tolimus metimus ir „Kuršiai“ vėl grėsmingai atitrūko – 62:73. Paskutinėmis sekundėmis du kart NKL čempionais tapusi „Sūduva – Mantinga“ sugebėjo atotrūkį sumažinti bene dvigubai. Kėlinys pasibaigė lygos debiutantams turint 5 taškų persvarą – 69:74.

Lemiamame ketvirtyje abejoms komandos sunkiai sekėsi pelnyti taškus, o likus žaisti 4 minutes naudingai žaidęs svečių žaidėjas Jalenas Riley vėl apsunkino marijampoliečių galimybes laimėti – 73:82. Edvino Jezukevičiaus pastangomis „Sūduva – Mantinga“ nenuleido rankų – 77:82. Deja, nesustabdomai rungtyniavęs J. Riley ne tik pats rinko taškus, bet ir sėkmingai asistavo klubo draugams, o tai vedė „Kuršius“ prie kiek netikėtos pergalės. Likus žaisti kiek daugiau nei minutei – 80:89. Intriga dar grįžo į rungtynes, kai likus 30 sekundžių, Žygimantas Šimonis pataikė iš toli ir deficitas tapo tik 4 taškai, tačiau laiko pakeisti rungtynių eigą jau buvo per mažai – „Kuršiai“ laimėjo 92:85.

„Sūduvos – Mantingos“ gretose rezultatyviausiai žaidė 19 taškų pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs Edvinas Jezukevičius, 17 pridėjo Aurimas Urbonas, kurio sąskaitoje dar ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

Nugalėtojų gretose fantastiškai sužaidė legionierius Jalenas Riley – pastarasis pelnė net 37 taškus (8/10 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 9/10 baudų metimai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 40 naudingumo balų; Aidas Viskontas pridėjo 18.

Kitas rungtynes Marijampolės komanda žais šeštadienį, kai namuose priims Vilniaus „Perlą“.