Sūduvos regione fiksuojama 17 aktyvių COVID-19 protrūkių, daugiausiai jų – Marijampolėje

Lietuvos statistikos departamento duomenimis šiuo metu Sūduvos regione yra 17 aktyvių COVID-19 ligos protrūkių. Daugiausiai jų, net 12, fiksuota Marijampolės savivaldybėje. Tuo tarpu Vilkaviškio ir Šakių savivaldybėse yra po 2 aktyvius užkrato židinius, Kalvarijos – 1, o Kazlų Rūdos savivaldybėje protrūkių šiuo metu nefiksuojama.

Šiuos duomenis galima stebėti interaktyvioje švieslentėje, kurią pristatė Statistikos departamentas. Tikimasi, kad žemėlapio pagalba gyventojams bus geriau suprantamas ligos paplitimas. Primename, kad pagal Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atliktus epidemiologinius tyrimus du ir daugiau tarpusavyje susijusių COVID-19 ligos atvejų yra laikomi protrūkiu.COVID-19 protrūkių žemėlapis

Marijampolėje – daugiausiai protrūkių verslo įmonėse

Šiuo metu 12 koronaviruso židinių fiksuojančioje Marijampolės savivaldybėje daugiausiai iš jų, 5 – verslo įmonėse. Net 29 ligos atvejai, iš kurių 24 yra pirminiai užfiksuoti vienoje iš maisto gamybos įmonių. Ten pirmasis susirgimas buvo pastebėtas dar kovo 17 dieną. Kitoje, langų gamyba užsiimančioje, įmonėje nuo kovo 1-osios jau susirgo 24 asmenys, o 16 iš šių atvejų – pirminiai. Dėl šioje įmonėje kilusio ligos protrūkio saviizoliacijoje yra dar 32 asmenys, kurie priskirti prie didelę riziką užsikrėsti turėjusių kontaktų. Dar 12 susirgimų, iš kurių pusė yra pirminiai, buvo fiksuota apdirbamąja gamyba besiverčiančioje įmonėje.

Taip pat šiuo metu Marijampolės verslo įmonėse fiksuojami ir gana nauji židiniai, kuriuose nustatyta po keletą atvejų. Kovo 24-ąją buvo užfiksuotas COVID-19 židinys statybos įmonėje, kurioje iki šiol susirgo 4 asmenys. Tuo tarpu kitoje statybos veiklą vykdančioje įmonėje nuo kovo 25-osios fiksuoti 2 susirgimai. Pats naujausias židinys – metalo supirkimu užsiimančioje įmonėje. Šiam protrūkiui nuo kovo 29-osios jau priskiriami 4 COVID-19 ligos atvejai, iš kurių 3 yra pirminiai.

COVID-19 židiniai keturiose Marijampolės mokslo ir ugdymo įstaigose

Iš 12 Marijampolės savivaldybėje šiuo metu fiksuotų koronaviruso židinių 4 – mokslo ir ugdymo įstaigose. COVID-19 židiniai fiksuoti net trijuose darželiuose.

COVID-19 protrūkių žemėlapis MarijampolėNuo kovo 7-osios ligos protrūkis yra pastebėtas Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje „Želmenėliai“. Iki šiol ten užfiksuoti 7 ligos atvejai, visi jie – pirminiai. Dar 3 COVID-19 susirgimai nuo kovo 15-osios fiksuoti lopšelyje-darželyje „Rūta“, o 4 susirgimai, iš kurių 2 yra pirminiai, nuo kovo 20 dienos buvo fiksuoti darželyje „Šypsenėlė“.

Dar vienas COVID-19 protrūkis yra nustatytas Marijampolės profesinio rengimo centre. Prie šio ligos židinio priskiriami 8 susirgimai, iš kurių 6 yra pirminiai. Pirmasis atvejis, siejamas su Profesinio rengimo centro protrūkiu buvo užfiksuotas kovo 8 dieną.

Susirgimai ir sporto centre bei valstybinėje įstaigoje

Dar vienas gana naujas koronaviruso protrūkis yra fiksuojamas Marijampolės sporto centre „Sūduva“. Čia pirmas asmuo susirgo kovo 29-ąją ir šiuo metu yra fiksuota viso 3 susirgimai, o 2 iš šių atvejų – pirminiai.

Nuo kovo 26 dienos COVID-19 židiniu laikomas ir Marijampolės SODRA poskyris, kuriame fiksuoti 3 pirminiai susirgimo atvejai.

Vilkaviškio rajone – 2 ligos židiniai

Statistikos departamento pateikiamais duomenimis nuo kovo 23-iosios, kai buvo gautas pirmasis COVID-19 ligos teigiamas atsakymas, susirgimų židiniu tapo ir Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“. Šiuo metu su ugdymo įstaigoje fiksuotu židiniu yra susiję 10 ligos atvejų, iš kurių 6 yra pirminiai.

2 pirminiai atvejai yra ir Kybartų seniūnijoje, kurioje protrūkis prasidėjo kovo 20 dieną.

Šakiuose fiksuoti protrūkiai – verslo įmonėse

Vienoje iš Šakių prekybos įmonių taip pat yra registruotas COVID-19 židinys. Šioje įmonėje serga 5 asmenys, o 3 atvejai yra pirminiai. Pirmasis asmuo čia susirgo kovo 22 dieną.

Mėsos perdirbimu užsiimančioje įmonėje Šakių rajono savivaldybėje yra 2 ligos atvejai, o pirmais šiame židinyje fiksuotas atvejis buvo kovo 25 dieną.

Kalvarijoje liga „įsisuko“ Savivaldybės administracijoje

Nuo kovo 17 dienos, kai COVID-19 užsikrėtė pirmasis asmuo, protrūkis buvo registruotas ir Kalvarijos savivaldybės administracijoje. Valstybinėje įstaigoje šiuo metu fiksuota jau 5 susirgimai, o 4 iš šių atvejų yra laikomi pirminiais.

 

Visoje šalyje, pasak Statistikos departamento interaktyvaus žemėlapio, šiai dienai yra per 300 aktyvių COVID-19 židinių. Šiems protrūkiams priskiriama 2329 susirgimo atvejai.

 

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE