Susitikimas su grįžtančiais emigrantais: kaip pasirūpinti sėkminga nauja pradžia Marijampolėje

Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis susitiko su marijampoliečiu Gintaru Šimanskiu, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės tarybos nariu, Kings Lion bendruomenės pirmininku ir jo sutuoktine Simona, kurie po 17 metų praleistų emigracijoje su vaikais grįžta į Marijampolę.

Susitikimo metu pasidalinta dalykiška ir įdomia informacija apie tai, kokios pagalbos trūksta marijampoliečiams iš emigracijos ketinantiems grįžti į gimtinę, kokias problemas tenka įveikti sugrįžus, kokie emigravusiųjų lūkesčiai planuojant sugrįžimą ir kaip savivaldybė galėtų padėti įveikti iškylančius iššūkius.

„Savivaldybės tikslas – stengtis sudaryti palankias sąlygas kraštiečiams sugrįžti, gyventi ir dirbti mūsų mieste ir savivaldybėje. Suprantame, kad labai svarbu, kad grįžtančių iš užsienio sugrįžimas būtų sklandus. Savivaldybė stengiasi suteikti pagalbą ir rekomendacijas, kurios palengvintų gauti reikiamą informaciją aktualiausiais klausimais dėl sėkmingos vaikų integracijos į švietimo sistemą, būtinų socialinių ir sveikatos paslaugų, būsto įsigijimo, įsidarbinimo ar verslo kūrimo galimybių. Jūsų šeimos pavyzdys parodo, jog noras grįžti į gimtąjį miestą išlieka net ir po septyniolikos metų praleistų užsienyje. Tikiu, jog jūsų ir kitų jau grįžusiųjų pavyzdys įkvėps ir kitus svečiose šalyse gyvenančius marijampoliečius sugrįžti. Smagu matyti jūsų pozityvų nusiteikimą ne tik sprendžiant problemas, kurias aktualios šiandien kuriantis Marijampolėje, bet ir jūsų norą paskatinti bei padėti kitiems planuojantiems grįžti kraštiečiams. Išsakytos problemos parodė, kad pagalba reikalinga, todėl atsižvelgdami į jūsų patirtis ir patarimus, ieškosime galimybių prisidėti prie sėkmingo ir svetingo grįžtančių iš emigracijos įsikūrimo mūsų mieste ir savivaldybėje“, – sakė mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė su kuria buvo aptartos socialinių paslaugų viešinimo ir pagalbos emigracijoje gyvenančių artimiesiems klausimai.

Marijampolėje, kaip ir visoje Lietuvoje, sugrįžtančių iš emigracijos skaičius nuolat didėja. Kaip patikino G. Šimanskis, nors reikalingą informaciją, susijusią su sugrįžimo į Lietuvą galimybėmis galima rasti „Renkuosi Lietuvą“ internetinėje svetainėje bei kituose šalies informaciniuose šaltiniuose, marijampoliečiams gyvenantiems užsienyje labai svarbu žinoti, kur būtų galima savivaldybėje kreiptis visais aktualiais sugrįžimo klausimais.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE