„Suvalkijos saulytės“ ruošiasi įkurtuvėms

Marijampolėje savo veiklą aktyviai vystanti asociacija „Suvalkijos saulytės“, vienijanti šeimas, auginančias vaikus, turinčius Dauno sindromą ar autizmo spektro sutrikimų, remontuoja patalpas ir ruošiasi dienos centro įkurtuvėms.

Asociacijai „Suvalkijos saulytės“ savivaldybės skirtose patalpose, Petro Armino mokykloje, kur šiuo metu vyksta remonto darbai, apsilankė Savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Administracijos direktorius Karolis Podolskis ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė. Jie susitiko su asociacijos vadove Ingrida Januškiene ir aktyvia nare Sigita Barišauskiene, apžiūrėjo patalpas, domėjosi, kaip vyksta darbai ir kokios pagalbos reikia, kad graži idėja – įsteigti dienos centrą, kuriame rinktųsi vaikai ir tėvai, auginantys panašaus likimo atžalas, kuo greičiau atvertų duris.

Asociacija „Suvalkijos saulytės“, kurioje apie 50 šeimų, turinčių vaikučius su Dauno sindromu ar kitomis negaliomis, įsteigta tik praėjusių metų kovo mėnesį. Savivaldybės vadovai džiaugiasi, kad asociacijos įkūrėjos siekia suvienyti panašaus likimo šeimas, rengti susiėjimus, kad tėvai galėtų bendrauti, keistis aktualia informacija, o vaikučiams būtų suteikiamos galimybės tobulėti. Savivaldybė asociacijos „Suvalkijos saulytės“ dienos centrui nemokamai skyrė apie 100 kv. metrų patalpas (trys kabinetai), lėšų jų remontui ir yra pasirengusi prisidėti prie projektinių veiklų įgyvendinimo, siekiant: patenkinti socialinių paslaugų poreikį šeimoms, auginančioms negalios paliestus vaikus.

Asociacija „Suvalkijos saulytės“ šiuo metu įgyvendina vieną iš pagrindinių savo tikslų – įrengti Dienos centrą. Pasinaudojant projektinio finansavimo bei savivaldybės skirtomis lėšomis, centre turėtų būti įrengtos teigiamas emocijas vaikams suteikiančios patalpos, dirbtų specialistai, galintys suteikti ir vaikams. ir tėvams reikiamą pagalbą.

Veiklios ir energingos asociacijos „Suvalkijos saulytės“ įkūrėjos ir Dienos centro iniciatorės Ingrida ir Sigita tikisi, kad pavyks sėkmingai užbaigti remonto darbus, sumontuoti specialius baldus, gauti būtinas priemones ir kovo mėnesį, minint Pasaulinę Dauno sindromo, arba Skirtingų kojinių, dieną, pakviesti bendruomenę į atidarymą.

Vilniuje veikia respublikinė asociacija „Saulytės“. globojanti tėvelius, auginančius vaikučius su Dauno sindromu ar kitomis negaliomis, tačiau džiugu, kad mūsų savivaldybės ir regiono tėveliai susibūrė į regioninę organizaciją „Suvalkijos saulytės“, kurios veikla aktyvi, bendruomeniška, matoma ir labai reikalinga.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE