• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
Sekmadienis, 12 liepos
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Šv. Jurgio meno sezonas

2019-05-28
Kultūra, Marijampolė
Laikas: 3 min skaitymo
A A

Gegužės 30 dieną 20 val. Marijampolėje penktą kartą nuskambės jau tradicija tampančio festivalio „Šv. Jurgio meno sezonas“ atidarymo akordai. Į Suvalkijos sostinės pagrindinę aikštę atvyks profesionalios muzikos virtuozai. Ir taip bus visą mėnesį.

„Fesitvalis patapo gražia tradicija pietvakarių Lietuvos kultūriniame gyvenime. Sėkmingi pirmieji sezonai duoda signalus, jog profesionali muzika labai domina publiką. Mūsų rengiami koncertai atneša naujų vėjų ne tik į regioną, bet ir į visa Lietuvą, todėl jaučiame pareigą toliau šviesti žmones ir žadinti meninį pažinimą. Novatoriškos idėjos ir muzikiniai ieškojimai garsina Marijampolę ne vien tarp profesionalų, bet ir melomanų gretose”, – sako festivalio idėjos autorius ir jos vykdytojas operos solistas Edmundas Seilius. Tai dovana gimtajam miestui – ne kartą yra atviravęs garsiausiose pasaulio klasikinės muzikos salėse dainavęs tenoras.

Šiais metais sezoną sudarys 10 įvairių žanrų koncertų, kurie kvies publiką rinktis ir mėgautis profesionalia muzika įvairiose miesto erdvėse.

Marijampolės J. Basanavičiaus aikštėje festivalį atidarys Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, vadovaujamas Ugniaus Vaiginio, ir jaunieji Lietuvos dainininkai: Dainotas Varnas, Karolina Rastenytė, Jurgis Brūzga ir Silvija Pankūnaitė. Siautulingi džiazo, soul ir kitos modernios muzikos garsai atidarys festivalį, kuris lygiai mėnesį dovanos puokštę profesionalios muzikos.

Tuo tarpu birželio 2dieną 13.30 valandą Šv. Arkangelo Mykolo bazilikoje vyks Marijampolės meno mokyklos vaikų koncertas „Muzika sielai“, kur regiono vaikai ir svečiai atliks dvasinės muzikos opusus.

Vos po kelių dienų, birželio 4-ąją, Beatričės Kleizaitės – Vasaris galerijoje, buvusioje miesto sinagogoje, vyks žydų tradicinės muzikos ansamblio „Vilniaus klezmeriai“ koncertas. Dalyvauja: Borisas Kirzneris- smuikas, Michailo Bolšun – smuikas, Arkady Gotesman – mušamieji, Andrius Balahovičius – akordeonas, Denis Musašov – kontrabosas. Koncerto pradžia 18 valandą.

Birželio 6 dieną marijampoliečiai ir miesto svečiai vėl kviečiami į pagrindinę miesto bažnyčią – Šv. Arkangelo Mykolo baziliką. Čia 19 valandą choras „Aidija” ir ansamblis „Cantorum chorales“, vadovaujami maestro Romualdo Gražinio, pristatys kelionę nuo renesanso polifonijos iki šių dienų sonoristinių bažnytinės muzikos efektų.

Birželio 11 dieną festivalis įpusės. Ir ta diena skirta šokiui. Marijampolės kultūros centre 18 valandą vyks baleto vakaras „Baleto ateitis ir dabartis”. Tai Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro baleto meistrų ir M.K.Čiurlionio meno mokyklos baleto jaunimo, kuris jau dabas skina laurus pasaulinėse scenose, vakaras. Jo metu bus atliekama specialiai festivaliui paruošta programa.

Šeštasis koncertas, birželio 13dieną, persikels į Marijampolės liuteronų bažnyčią. 18 valandą prasidės jaunosios kartos muzikantų – kvarteto „Baroque Contempo” – ambicingas projektas, kuriame skambės inovatyvūs jaunųjų profesionalų požiūriai į baroko muziką per džiazo prizmę.

Birželio 18dieną į miesto kačių kiemelį atvyks savo balsą dovanoti scenos pažiba, macosopranas Ieva Prudnikovaitė. Drauge su ansambliu „4Tango“ pristatys populiariausius tango opusus bei prancūziškos muzikos subtilybes. Koncerto pradžia 18 valandą.

Tuo pačiu laiku tik jau birželio 22 dieną bus dar vienas koncertas Marijampolės liuteronų bažnyčioje. Tai „Vivaldi muzikos ekspresijos“. Ir į jas kvies pasinerti kamerinis ansamblis „Musica Humana“ bei birbynės virtuozas Vytautas Kiminius. Muzikos profesionalai pristatys naujai skambančius baroko ir klasikos šedevrus lietuviško liaudies instrumento dėka.

Priešpaskutinis koncertas dar kartą sugrąžins į Šv. Arkangelo Mykolo baziliką. Birželio 28 dieną bus neeilinis vakaras. Net profesionalios muzikos skoniais išlepinta publika sukaustys dėmesį į pasaulinę premjerą. Tai – kompozitoriaus Jono Tamulionio „Lietuviškasis Requem”. Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras bei solistai ir choras „Vilnius” pasauliui pristatys klasikinio bažnytinio žanro kūrinį, persmelktą lietuviškais skambesiais. Koncerto dirigentas, maestro Juozas Domarkas. Pasaulinės premjeros pradžia 19.30 valandą.

Ir festivalį vainikuos tai, ką mėnesį truksiančių renginių organizatorius Edmundas Seilius vadina dar viena dovana Sūduvos kraštui. Birželio 30 dieną Marijonų vienuolyno sodas virs prancūzų muzikos vakaru „Soiree Francaise”. Čia persipins opera, operetė, miuziklas ir šansonas. Akomponuojami Vytauto Didžiojo universiteto kamerinio orkestro ir solistų visus nuskraidins Paryžiaus jaukumo ir Provanso laukų platybių link. Paskutinio šiais metais festivalio koncerto pradžia 19.30 valandą.

„Penktasis „Šv. Jurgio meno sezonas“ jau leidžia šaknis į Lietuvos ir regiono publikos širdis. Meno profesionalai vis labiau pasitiki ir supranta, jog vykstantys kultūriniai pokyčiai Sūduvos regione gali turėti įtakos Lietuvos ateities meno vystymuisi. Drąsiai atveriame profesionalios muzikos duris jau bręstančiai publikai ir tikimės, kad ryšys tik stiprės. Smagu, jog Marijampolės profesionalai, ir ypač jaunimas, mielai prisijungia prie bendrų projektų, todėl jau įvykę projektai vis dar gyvuoja ir turime didelę viltį, kad viskas tik stiprės“, – džiaugiasi festivalio organizatorius Edmundas Seilius.

Šių metų festivalio „Šv.Jurgio meno sezonas“ partneriai: Nacionalinė filharmonija, choras „Vilnius”, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, M.K.Čiurlionio menų gimnazija, Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas”, Vytauto Didžiojo universitetas, Marijampolės kultūros centras, Beatričės Kleizaitės – Vasaris galerija, Marijampolės liuretornų bažnyčia, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, Marijampolės savivaldybė.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Marijampolės valdininkai lenkomanai?
Apniukęs oras šventės nesugadino: Marijampolėje nugriaudėjo tradicinė „Didžioji knygos šventė“
Po teismo sprendimo Marijampolėje bus skiriamas laikinasis meras, komanda tęsia darbus
„Spindulio“ kino teatro repertuaras

Kultūra

Apniukęs oras šventės nesugadino: Marijampolėje nugriaudėjo tradicinė „Didžioji knygos šventė“
Vilkaviškyje pagerbti Moksleivių dainų šventės kolektyvų vadovai ir organizatoriai
Mokolai kviečia į bendruomenės šventę „Mūsų gėlėta vasara“
Šventės „AŠ MYLIU ŠAKIUS“ metu pagerbti iškiliausi krašto žmonės

Sportas

Kazlų Rūdos SC „Ataka-Danilus“ atsisveikino su Edu Valenta – puolėjas keliasi į NKL
Tradicija tęsiasi: Valstybės dieną Kazlų Rūdoje vyko jubiliejinis diskgolfo turnyras
Futbolo turnyre „Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti“ triumfavo Marijampolės r. „Liūtai“
Kovingos lygiosios Marijampolėje: „Sūduva“ ir „Transinvest“ pasidalino po tašką

Politika

Po teismo sprendimo Marijampolėje bus skiriamas laikinasis meras, komanda tęsia darbus
Marijampolės meras Isoda nuteistas „čekiukų“ byloje, netenka pareigų
Teismas skelbs sprendimą dėl „čekiukų“ byloje išteisinto Marijampolės mero Isodos
Seniūnų susitikime – ieškomi sprendimai kelių būklei gerinti ir bendradarbiavimui stiprinti

Įdomu

Iš pradžių – svajonių darbas, vėliau – paskola savo vardu: kaip veikia nauja sukčių schema
Marijampolės valdininkai lenkomanai?
Minint „Caritas klauso“ pirmąjį gimtadienį – Marijampolės savanorių kvietimas nepasiduoti vienišumui
Plaukų priežiūra vasarą: paaiškino, kokie plaukai nuo saulės spindulių kenčia labiausiai

Verslas

Iš Geteborgo į Marijampolę: „CIE LT Forge“ inžinieriai stiprino robotikos žinias viename moderniausių mokymų centrų regione
Kavos aparatų nuoma: optimalus sprendimas moderniam biurui
Intelektinė nuosavybė: dažniausi klaidingi įsitikinimai
Kas šeštas lietuvis kuria verslą, vis daugiau naujų verslų – regionuose

Mokslas ir studijos

Nuo liepos 1 d. jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo
„Jaunimo vasara“ griauna mitus apie nepilnamečių galimybes
Vilkaviškio vaikų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ įrengtas modernus keltuvas
Lopšelyje-darželyje „Buratinas“ išlygėtos profesinę veiklą baigiančios mokytojos

Turizmas

Kačergų kalnas: istorinis pasienio tolis ir legendos
„Malonny“ simpoziumas baigėsi: Marijampolės erdves papuošė trys nauji meno kūriniai
Kalvarijos kultūros ir poilsio parkas (Karališkasis parkas)
Kalvarijos sinagogų kompleksas: unikalus žydų paveldo perlas
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus