Svarbus bendradarbiavimas teikiant pagalbą

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos įgyvendina projektą „Lietuvos ir Norvegijos policijos bendradarbiavimas ir gebėjimų stiprinimas, kovojant su smurtu artimoje aplinkoje ir smurtu lyties pagrindu”.

Tam 100 policijos pareigūnų buvo apmokyti vykdyti kryptingą policijos pareigūnų veiklą, orientuotą į vietos bendruomenės parengimą, didinant jos budrumą ir atsparumą galimam smurtui artimoje aplinkoje bei pačių rizikos šeimų gebėjimą ieškoti pagalbos, stiprinant nesmurtinio bendravimo įgūdžius.

Šių metų balandžio 3 d. Kalvarijos policijos komisariato viešosios policijos skyriaus tyrėjai Povilas Narijauskas ir Ligita Varnagirytė lankėsi Kalvarijos socialinių paslaugų centre ir bendravo su jame dirbančiais socialiniais darbuotojais, dirbančiais su socialinės rizikos šeimomis. Policijos pareigūnai organizavo renginį smurto artimoje aplinkoje tema. Šio renginio tikslas – supažindinti gyventojus su pagalbos teikimo būdais smurto artimoje aplinkoje atvejais, išmokyti juos atpažinti žalingas veikas ir aplinkybes, atrasti galimas problemų sprendimo kryptis bei būdus. Kalvarijos PK tyrėjas P. Narijauskas skatino centro darbuotojus nelikti abejingais ir pranešti policijai apie žinomus, matomus smurto atvejus, įtarimą keliančias situacijas ar asmenis, informuoti apie atsakomybės taikymą smurtautojams ir asmenims, melagingai pranešusiems apie smurtą artimoje aplinkoje ar piktnaudžiavusiems smurtą patyrusio asmens teisėmis.

Kalvarijos socialinių paslaugų centro informacija

Ingos Kuprelevičės nuotraukos

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X