Svarstoma galimybė sujungti Marijampolės ir Kalvarijos savivaldybių vandentvarkos įmones

LR Aplinkos ministerija planuoja įgyvendinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonių valdymo pertvarką. Pasak specialistų, vandentvarkos įmonių stambinimas suteiktų galimybę pretenduoti į ES paramą, kurios pagalba būtų galima pagerinti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą, užtikrinti paslaugų plėtrą ir kokybę.

Atlikti Marijampolės ir Kalvarijos vandentvarkos įmonių sujungimo analizę pavesta abejose savivaldybėse įsteigtoms darbo grupėms. Vakar, liepos 15 d. abejų savivaldybių atstovai susitikime su LR Aplinkos ministerijos specialistais aptarė pertvarkos privalumus ir išsakė pastebėtus trūkumus.

Pasitarimo metu buvo kalbėta apie galimybę prie UAB „Sūduvos vandenys“ prijungti UAB „Kalvarijos komunalininkas“ administruojamą vandentvarkos sritį. Taip pat buvo svarstytas paramos investicijoms poreikis. Atlikus preliminarius skaičiavimus paaiškėjo, kad Marijampolės savivaldybės vandentvarkos infrastruktūros gerinimui reikėtų iki 11 mln. eurų, o Kalvarijos – apie 4,65 mln. eurų.

Sutikus įgyvendinti pertvarką ir sujungus įmones būtų galima kreiptis dėl paramos, kuri sudarytų 80 procentų viso investicijų poreikio.  Susitikimo metu abiejų savivaldybių darbo grupių nariai turėjo daug klausimų LR Aplinkos apsaugos ministerijos atstovams dėl įmonių jungimo sąlygų ir formos.

Marijampolės savivaldybės darbo grupės pirmininkas Paulius Marozas sako, kad „jeigu būtų priimtas sprendimas įgyvendinti pertvarką, tai suteiktų galimybę pagerinti tiekiamo vandens kokybę ir užtikrinti, kad centralizuotas kokybiško vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas pasiektų kuo daugiau gyventojų“.

Pertvarkos įgyvendinimui ir įmonių sujungimui pirmiausia turi pritarti abiejų savivaldybių tarybos. Tik sulaukus teigiamų sprendimų būtų galima pradėti rengti paraiškas dėl infrastruktūros gerinimui reikiamos paramos.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE