,,Šypsausi savo kraštui 2019“

Šiais metais Kalvarijos krašto šventė šurmuliavo net keturias dienas. Simboliška – prasidėjusi rugsėjo 1-ąją  Kūrybinės stovyklos atidarymu Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos vardo parapijos bažnyčioje šventė baigėsi rugsėjo 8-ąją taip pat Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos vardo parapijos bažnyčioje, kur buvo aukojamos šv. Mišios, skirtos tradiciniams Švč. Mergelės Marijos atlaidams.

Rugsėjo 6-ą dieną Kalvarijos krašto muziejuje vyko pašnekesiai apie Joną Praną Aleksą, kurio garbei Kalvarijos Karališkajame parke  buvo atidengtas stogastulpis.

Kalvarijos miesto šventės proga atidarytos dvi lauko bibliotekėlės, viena iš jų – Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos vardo parapijos bažnyčios šventoriuje, kita – prie Kalvarijos krašto muziejaus. Laisvai viešosiose erdvėse visiems prieinamų ir žmones suburiančių mažų bibliotekėlių idėja įgyvendinta ir yra prigijusi daugelyje ne tik Lietuvos, bet ir užsienio miestų, tad tikimasi, kad graži iniciatyva ir Kalvarijoje suburs skaitytojus ir taps populiari.

Penktadienio renginių puokštėje – III tarptautinis tautinės instrumentinės muzikos festivalis-konkursas ,,Kanklėmis kankliuokime, sutartinę traukime”, kuris vyko Jungėnų kultūros namuose. Festivalis subūrė talentingus jaunuolius iš įvairių Lietuvos miestų, Lenkijos ir net Rusijos Federacijos Kaliningrado srities.

Rugsėjo 7-oji tradiciškai prasidėjo bėgimu miesto gatvėmis ,,Bėgam už Kalvariją V”. Šiais metais bėgime dalyvavo 65 bėgikai, kuriuos apdovanojo Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius ir Kalvarijos sporto centro direktorius Edvardas Venslova.

 

Po pietų prie Kalvarijos krašto muziejaus rikiavosi gausus būrys eitynių dalyvių. Į Karališkąjį parką, kuriame ir vyko šventė, žygiavo Kalvarijos savivaldybės įstaigų ir seniūnijų atstovai bei svečiai. Iškilmingo šventės atidarymo metu susirinkusiuosius sveikino Lietuvos Respublikos Seimo nariai Juozas Olekas ir Vytautas Kamblevičius, Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Audrius Klėjus, Šakių rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis, kuris padovanojo muzikinį kūrinį, ir partneriai iš Barcianų, Štabino, Seinų, Suchovolės ir Oziorsko.

Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis ne tik pasveikino kraštiečius su krašto švente ,,Šypsausi savo kraštui 2019″, bet ir įteikė padėkas: Žydruolei Zenevičienei – už liaudiškų kūrinių aranžavimą, misterijos ,,Uždegta žibėki” kūrimą ir režisūrą, Reginai Mačiulskienei – už Kalvarijos savivaldybės garsinimą bei iniciatyvą organizuojant III tarptautinį tautinės  instrumentinės muzikos festivalį-konkursą ,,Kanklėmis kankliuokime, sutartinę traukime”, ilgamečiams savivaldybės administracijos darbuotojams. Garbingo 90-ies metų jubiliejaus proga sveikinimo raštai įteikti Kalvarijos garbės piliečiams Vincentui Kazimierui Svitojui ir Bronislovui Jungaičiui, 80-ies metų jubiliejaus proga – Aldonai Kraukšlienei.

Scenoje pasirodė vaikų popgrupė ,,Viesulas”, Marijampolės kultūros centro vokalinis ansamblis ,,Savito”, N. Nekrašiūtė ir P. Bagdanavičius, grupė ,,Poliarizuoti stiklai” ir atlikėjas Tonis.

Karališkajame  parke visą šeštadienio dieną veikė bibliotekos erdvė ,,Ateik, sužinok, išbandyk” kartu su Vyteniu Pauliukaičiu, organizacijų, seniūnijų kiemeliai, atrakcionai, prekybininkų mugė, KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 110 pėstininkų kuopos ginkluotės ir ekipuotės ekspozicija.

Paskutiniąją šventės dieną, po šv. Mišių, parapijos parke buvo pašventinti koplytstulpiai, skirti atminti pirmąjį Kalvarijos bažnyčią pastačiusį ir jos šventoriuje palaidotą kun. Joną Sabaliauską ir ilgamečiui Kalvarijos parapijos vargonininkui Antanui Ramanauskui. Po šventinimo apeigų Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos vardo parapijos bažnyčios klebonas A. Žukauskas padėkojo skulptoriams bei parapijiečiams už pagalbą bažnyčiai. Kiek vėliau vyko agapė, o kol susirinkusieji bendravo ir vaišinosi Kalvarijos bendruomenės pirmininko Algirdo Petro Valentos išvirta sriuba, grojo Alksnėnų kaimo kapela ,,Alksnė”.

Kalvarijos savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE