Tarpinstituciniame susitikime – jaunimui svarbūs klausimai

Antradienį  įvykusiame nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Marozas, jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Vaznienė, Marijampolės savivaldybės administracijos tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jolita Žukelienė, Marijampolės jaunimo organizacijų tarybos „Apskritas stalas“ primininkas Vladas Polevičius, taip pat Lietuvos policijos, atstovai ir bendruomenės pareigūnės, diskutuota jaunimui svarbiais klausimais.

Pradžioje susitikimo dalyviai daug dėmesio skyrė Marijampolėje vis labiau populiarėjančiai transporto priemonei – elektriniams paspirtukams ir jų vairuotojams. Policijos atstovai informavo apie nuolat vykdomą stebėseną. Kol kas policija yra nusistačiusi tolerancijos ribas kelių eismo taisyklių nesilaikantiems paspirtukų, dviračių ir kitų panašių transporto priemonių vairuotojams. Pasak bendruomenės pareigūnių, taikomos prevencinės priemonės nuolat vykdant darbą su įvairaus amžiaus grupėmis mokyklose ir kitose erdvėse. Pareigūnai pastebi, kad saugus ir atsakingas nepilnamečių elgesys ypač priklauso nuo tėvų skiriamo dėmesio.

jaunimo reikalų susitikimas marijampolėPolicijos atstovai atkreipia dėmesį, kad karantino metu nepilnamečių padaromų administracinių nusižengimų ypač sumažėjo, todėl vėl laisvėjant karantino priemonėms, siekiant užkardyti galimus nusižengimus, policija yra pasirengusi taikyti atitinkamas priemones.

Vicemeras Paulius Marozas, sutikdamas su pasiūlymu parkų prieigose įrengti apie saugaus eismo taisykles primenančius informacinius stendus, pastebėjo: „Tėvai dažnai nežino, kokiais atvejais jų atžaloms arba patiems suaugusiems yra būtina dėvėti šalmą ar kitas žmonių saugumą didinančias priemones. Savivaldybės eismo saugumo komisijoje būtinai aptarsime apie galimybę įrengti informacinius stendus su elementaria dviračių, paspirtukų ir mopedų vairuotojų atmintine. Taip pat labai svarbus ir policijos dėmesys šioje srityje, kurie nuolat vykdo prevencines akcijas ir, pagirtina, kad pirmiausiai siekia įspėti ir pamokyti jaunuolius“.

Aptariant paauglių rūkymo problemą Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius pastebėjo, kad pačioms ugdymo įstaigoms taip pat tenka daug atsakomybės užtikrinant, kad vaikams vėl grįžus į klases ši ir kitos problemos nepablogėtų.

Susitikimo pabaigoje V. Polevičius pasidalino informacija apie prevencinę veiklą vykdančias jaunimo organizacijas. Jis taip pat apgailestavo, kad karantinas apribojo kontaktinius susitikimus, tačiau tikimasi, kad jau artimiausiu metu šios organizacijos atnaujins kontaktinius užsiėmimus.

Susitikime taip pat aptartos tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybės vykdant įvairias projektines ir kitas veiklas.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE