Tarptautiniame šokių konkurse „Fresko” iškovojo net tris prizines vietas

Balandžio 26–28 dienomis Liepojoje vyko Tarptautinis šokių konkursas „European Cup 2019“, kuriame puikiai pasirodė Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių kolektyvo „Fresko“ šokėjos (vadovė Eglė Kaminskienė). Iš Latvijoje vykusio pasaulinio garso konkurso mūsų kraštietės parsivežė net tris prizines vietas.

„European Cup 2019“ – tai pasaulinis projektas ir nacionalinių komandų konkursas, kuriuo siekiama, kad visos konkurse dalyvaujančios šokių studijos atstovautų savo šaliai. „European Cup 2019“ konkurso nugalėtoja tampa geriausia nacionalinė komanda, kuri gauna daugiausia taškų už parodytus pasirodymus skirtingose šokių kategorijose: hiphopo šokis, šiuolaikinis šokis, disco stilius, pop šokiai, salsa ir kt.

Konkurse „Fresko“ šokėjos pasirodė skirtingose kategorijose. „Fresko Adults“ ir „Fresko Children“ grupės šoko „Contemporary“ šokio kategorijoje, o „Fresko Junior“ pasirodė „Pop dance“ kategorijoje. „Fresko“ šokėjoms savo kategorijose reikėjo įveikti net keletą raundų: pirmiausia reikėjo įveikti atranką, vėliau pasirodyti pusfinalyje ir galiausiai sušokti finale. Vertinant šokėjų pasirodymus buvo atkreipiamas dėmesys į šokio techniką, kompoziciją ir kūrybiškumą, šokėjų įvaizdį, judesių sinchronizaciją, šou elementus.

Nuoseklaus pasiruošimo ir didžiulių pastangų dėka „Fresko“ grupių pasirodymai įvertinti aukščiausiais balais. „Fresko Adults“ iškovojo trečią vietą „Contemporary Big Team“ kategorijoje, „Fresko Junior“ pelnė trečią vietą „Pop Dance Big Team“ kategorijoje. Trečiąja vieta džiaugiasi ir mažiausiosios – „Fresko Children“ – šokėjos, prizinę vietą pelniusios „Contemporary Small Team“ kategorijoje.

Pasak „Fresko“ vadovės E. Kaminskienės, laimėti apdovanojimai yra labai reikšmingas ir svarus pasiekimas, nes šiame konkurse susirungė stipriausios šokių komandos iš visos Europos. Ypač džiugu, kad prizine vieta įvertintos mažiausios kolektyvo šokėjos, kurioms šis konkursas buvo neįkainojama patirtis. E. Kaminskienė džiaugėsi ne tik gabiomis savo šokėjomis, bet ir jų tėveliais, kurių paramos dėka kolektyvas galėjo sudalyvauti tokiame prestižiniame konkurse.

Kaip ir minėta, šokėjai varžėsi ne tik tarpusavyje, bet ir rinko taškus už atstovaujamą šalį. Po tris dienas trukusio konkurso susumavus taškus paaiškėjo, kad, surinkusi 135 taškus, pirmoje vietoje atsidūrė Lietuvos nacionalinė šokėjų komanda, aplenkusi Rusijos ir Latvijos nacionalines šokėjų komandas.

„Fresko“ vadovė E. Kaminskienė džiaugėsi, kad prie šios pergalės svariai prisidėjo ir jos vadovaujamo kolektyvo šokėjos.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE