Taurės finale – staigmenų pateikusios „Bangos“ iššūkis A lygos čempionams

Sekmadienį  SHARP LFF taurės finale Utenoje skirtingų svorio kategorijų komandos.  Pirmą kartą žais klubai iš skirtingų lygų – A lygos čempionė „Sūduva“ prieš vieną I lygos lyderių Gargždų „Bangą“.

Marijampolės ekipos atstovai artėjant finalui teigė nenuvertinantys varžovo, o Gargždų komanda pasitikėjimo semiasi iš šio sezono pergalių prie A lygos klubus ir netgi iš biblijinės istorijos.

„Sūduva“ pastaraisiais metais dominuoja A lygoje ir turi geras pozicijas šį sezoną apginti čempionų vardus, tačiau iki šiol to nebuvo galima pasakyti apie taurės varžybas.  Jose Marijampolės klubas paskutinį kartą laimėjo prieš dešimtmetį.

„Vis būdavome arti to finalo, bet iškrisdavome. Paskutiniais metais „Žalgiris“ pastojo mums kelią ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo stadijose. Šįkart buvome labiau „įsikrovę“ ir fiziškai pajėgesni, todėl pavyko per papildomą rungtynių laiką pasiekti pergalę“, – pergalės priežastis įvardino Marijampolės ekipos strategas Vladimiras Čeburinas.

„Sūduvai“  vienintelis likęs žingsnis – dvikova su viena iš antrojo šalies diviziono lyderių Gargždų „Banga“.

„Rungtynės taurės turnyre skiriasi nuo čempionato. „Bangos“ pergalė prieš du A lygos klubus – labai iškalbingas faktas. „Banga“ atliko didelį šuolį, todėl apie varžovų neįvertinimą negali būti jokios kalbos. Tai gera komanda, kuri nepasimestų žaisdama A lygoje, – oponentą vertino V. Čeburinas. – Tai komanda, kuri pasižymi gera drausme, kompaktišku judėjimu, greitu perėjimu į atakas. Šie aspektai padėjo „Bangai“ patekti į finalą.“

„Sūduvos“ kapitonas Algis Jankauskas apie finalo akistatą su „Banga“ gali pasakyti iš savo patirties, nes 2014 metais prieš ją žaidė atstovaudamas „Žalgiriui“ taip pat Utenoje vykusiame finale.

„Buvome favoritai, bet rungtynės nebuvo itin lengvos – laimėjome 2:1. Tais metais „Banga“ žaidė A lygoje, todėl nebuvo didelė staigmena sutikti ją finale. Šį kartą staigmena didesnė, nes jie yra I lygoje, – teigė A. Jankauskas – Bet dėl to nenuvertiname varžovų. Tai komanda, kuri turi žaidėjų su A lygos patirtimi, o ta staigmena neatsirado iš vienerių rungtynių. „Banga“ turėjo laimėti penkerias rungtynes kad patektų į finalą ir įrodė, kad yra jo verta.“

Paskutinis „Sūduvos“ finalas 2016 metų rudenį baigėsi nesėkme. „Turime šansą šį kartą pasitaisyti. Esame du kartus iškovoję čempionų vardus, Supertaurę, dabar mums trūksta tik taurės“, – teigė „Sūduvos“ kapitonas.

„Bangos“ patekimą į finalą galima vadinti žygdarbiu – jame per beveik tris dešimtmečius nėra žaidusi nė viena antrojo diviziono ekipa. Šį sezoną LFF taurės varžybose I lygos atstovė „Banga“ įveikė penkis varžovus, tarp jų ir A lygoje žaidžiančias „Kauno Žalgirio“ bei „Palangos“ komandas. Tokio žygio Gargždų ekipos planuose nebuvo.

„Žinoma, kad taurę laimėti didelis darbas ir pradžioje nebuvo to tikslo. Kiekvienose rungtynėse su žemesnių lygų komandomis bet kas galėjo nugalėti bet ką. Tik praėjus kelis etapus pradėjo atsirasti vizija, galimybė išmėginti jėgas su A lygos klubais. Pavyko nugalėti, o kai ateini iki finalo, nebėra kur trauktis – norisi pabaigti darbą iki galo“, – sakė Gargždų komandos treneris Tomas Tamošauskas.

Finale „Bangos“ laukia dar didesnis iššūkis rungtynės su A lygos čempionais „Sūduvos“ futbolininkais. „Susitiksime su galinga komanda, kuri Lietuvoje demonstruoja futbolo madas, o Europoje pritrūko vieno žingsnio iki patekimo į grupių etapą.  Jie turi daug individualiai stiprių žaidėjų. Mums bus labai sunku. Žinome Dovydo ir Galijoto analogiją ir kaip baigėsi ta kova. Tikiuosi, kad mums baigsis taip pat, kaip ir toje istorijoje“, – vylėsi T. Tamošauskas.

Gargždų ekipos žaidėjas Karolis Urbaitis vylėsi, jog jam su komandos draugais pavyks nustebinti taip, kaip „Sūduva“ futbolo mėgėjus stebina pergalėmis Europoje: „Galima sakyti, kad atsidūrėme „Sūduvos“ vietoje. Taip, kaip jie neretai būna Europos turnyruose, taip ir mes būsime autsaideriais. Stengsimės parodyti savo vertę ir galime pasiekti pergalę kovingumu – kaip ir „Sūduva“ Europoje.“

Pergalės atveju „Bangai“ atitektų ne tik taurė, bet ir kelialapis į Europos lygą. „Laimėti taurę būtų didžiulė šventė bet kuriam miestui, o patekimas į Europos lygą būtų didžiulis finansinis ir emocinis paskatinimas tokiam eilę metų sėkmingai I lygoje žaidžiančiam klubui kaip mūsų. Manau, kad nereikės motyvuoti nė vieno žaidėjo. „Sūduvai“ priešingai – gali būti sunkiau susikaupti, nes jie kovoja su „Žalgiriu“ dėl čempionų titulo. Tas finalo prizas mums naudingesnis nei varžovams“, – vertino T. Tamošauskas.

„Sūduvos“ ir „Bangos“ dvikova SHARP LFF taurės finale vyks sekmadienį  16 valandą Utenos miesto stadione. Įėjimas į rungtynes su „Tiketoje“ platinamu kvietimu nemokamas. Rungtynes tiesiogiai transliuos TV6 televizija.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE