Tautkaičių klojimo teatras greit pasipuoš nauju stogu

Šiais metais Tautkaičių klojimo teatrui – 70 metų. Ilgus metus teatro kolektyvas džiugina spektakliais bei teatriniais renginiais ir yra tapęs neatskiriama kultūros bendruomenės dalimi.

Jaukus, nuolat prižiūrimas klojimo teatras, čia puoselėjamos tradicijos ir gražūs renginiai bei išpuoselėta aplinka traukia ne tik Marijampolės krašto gyventojus, bet ir žmones iš kitų Lietuvos vietovių, Lenkijos ir kitų užsienio šalių.

„Visuomet džiaugiuosi matydamas, kokia iniciatyvi yra Tautkaičių klojimo teatro bendruomenė. Tradicinių, tautinių, etnokultūrinių renginių metu į klojimo teatro teritoriją suguža minios žmonių, kurie vertina įdedamą darbą ir sukuriamą reginį. Tad, natūralu, kad jeigu gražiais dalykais džiaugiamės kartu, tai ir atsiradusias problemas sprendžiame drauge. Viena tokių – pasenęs ir kiauras pastato stogas. Greitu metu šios bėdos nebeliks ir tikiuosi, kad naujasis stogas tarnaus dar daug metų“, – sako stogo dengimo darbus apžiūrėjęs savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

2002 metais Marijampolės savivaldybės lėšomis buvo pastatytas naujas kluonas, kuriame anuomet ir įsikūrė klojimo teatras. Beveik 20 metų tarnavęs pastato stogas bėgant laikui prastėjo ir galiausiai pareikalavo būtino remonto. Iniciatyvos padėčiai tvarkyti ėmėsi Marijampolės savivaldybės administracija ir Tautkaičių kaimo bendruomenė kartu su Tautkaičių klojimo teatro draugija „Gegnė“. Šiuo metu pagal Sūduvos vietos veiklos grupės strategiją „Verslių, bendruomeniškų ir aktyvių Sūduvos krašto gyventojų telkimas 2014–2020 metais“ yra įgyvendinamas projektas „Viešosios infrastruktūros sutvarkymo darbai“.

Projekto metu vyksta stogo remonto darbai, sena nusidėvėjusi stogo danga yra keičiama nauja. Taip pat iš skirtų lėšų planuojama įrengti natūralios vejos sporto aikštelę Tautkaičių kaime. Taip siekiama sudaryti kuo geresnes sąlygas kaimo bendruomenės narių, ypatingai jaunimo, užimtumui bei kultūrinių tradicijų ir bendruomeniškumo puoselėjimui.

Tikimasi, kad naujas stogas pastatą papuoš jau visai netrukus, o pasibaigus karantino laikotarpiui susitiksime taip laukiamuose įspūdinguose renginiuose ir klojimo teatro 70-mečio šventėje.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE