Tiesiame tiltus: tarptautinis Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų projektas “Daugiakultūris ugdymas – raktas į šiuolaikinę mokyklą”

Birželio 17 – 19 dienomis dvylika Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos šeštų ir septintų klasių moksleivių bei anglų kalbos mokytojos Jolita Botyrienė ir Rasa Danilaitienė dalyvavo Lietuvos – Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuojamo projekto „Daugiakultūris ugdymas – raktas į šiuolaikinę mokyklą“ partnerių susitikime Olštyno mieste Lenkijoje. Tarptautiniai jaunimo susitikimai – tai puiki galimybė kurti tarpkultūrinį dialogą, puoselėti bendrąsias vertybes, toleranciją, skatinti jaunų žmonių iniciatyvumą. Mūsų projekto tikslas – pristatyti Lietuvos kultūros savitumą – tradicijas, papročius, amatus – projekto partnerių mokyklos bendruomenei.

Mūsų pažintis su bendraamžiais iš Lenkijos prasidėjo Olštyno senamiestyje. Dalyvavome orientaciniame žaidime, kurio metu rinkome informaciją, atlikome užduotis ir gėrėjomės keturioliktojo amžiaus pilimi, Šv. Jokūbo katedra, Jeruzalės koplyčia, rotuše ir net neatsispyrėme pagundai paliesti nosį akmeniniam Mikalojui Kopernikui, kas, pasak mūsų partnerių, turėtų atnešti sėkmę.

Pagrindinio susitikimo metu partnerių mokykloje organizavome konferenciją, kurios metu pristatėme savo mokyklą, gimtąjį miestą, lietuviškas tradicijas, amatus, valgius. Kartu su Lenkijos moksleiviais dalyvavome viktorinoje ir pasitikrinome savo žinias apie abiejų šalių kultūras. Nustebinome partnerius ir mūsų paruošta lietuviško folkšoko programa.

Vizito metu taip pat aplankėme Olštyneko miestelį, kur mūsų Rumšiškes primenančiame muziejuje po atviru dangumi pratęsėme pažintį su Lenkijos istorija.

 

Informaciją parengė Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos  anglų kalbos mokytojos Rasa Danilaitienė ir Jolita Botyrienė 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE