Tikrą vairuotojo pažymėjimą turėjęs ukrainietis pasieniečiams pateikė klastotę

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė ukrainietį, kuris dokumentų patikros metu pateikė suklastotą savo šalies vairuotojo pažymėjimą. Paaiškėjo, kad užsienietis turėjo ir tikrą tokį dokumentą, kurio kažkodėl nerodė. Įtariama, kad klastote jis apsirūpino, kad galėtų vairuoti kitų kategorijų transporto priemones.

Pirmadienį vakare VSAT Varėnos rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimo ribose, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrinti sustabdė į Lenkiją beišvažiuojantį automobilį BMW 530. Mašiną lietuviškais numeriais vairavo 27-erių Ukrainos pilietis. Patikros metu jis VSAT pareigūnams pateikė esą savo vardu išduotą Ukrainos vairuotojo pažymėjimą.

Kalvarijos pasieniečiai iškart nustatė, kad šis dokumentas yra visiška klastotė. Apžiūros metu paaiškėjo, kad ukrainietis turi ir savo vardu išduotą dar vieną Ukrainos vairuotojo pažymėjimą. Šis dokumentas buvo tikras ir jo užsieniečiui būtų užtekę vairuoti pasieniečių sustabdytą BMW 530. Klastotėje buvo nurodyta, kad ji suteikia teisę vairuoti ne tik lengvuosius automobilius, bet ir kitų kategorijų transporto priemones.

VSAT Varėnos rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis. Už tai gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Ukrainos pilietį pasieniečiai uždarė į areštinę, o BMW 530 saugomas Kalvarijos užkardoje.

Iš viso šiemet pasieniečiai išaiškino 145 atvejus, kai jų tikrinami asmenys pateikė suklastotus ar svetimus dokumentus. Daugiausiai tokių įvykių užfiksuota pasienyje su Baltarusija – 53.

VSAT informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.