Tradicija tapęs susitikimas – Vilkaviškio kraštą lanko savanoriai iš Vokietijos

Vilkaviškio rajono savivaldybės vadovai: Meras Algirdas Neiberka, jo pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktorius Vitas Gavėnas ir jo pavaduotoja Daiva Riklienė vakar susitiko su rajone viešinčiais Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Ahauso mieste savanoriais. Svečių iš Vokietijos priėmimas savivaldybėje jau yra tapęs gražia tradicija, kurios metu pasidalijama įspūdžiais, nuveiktais darbais, pasidžiaugiama geradarių veikla, padėkojama už jų nuoširdų dėmesį mūsų rajono gyventojais.

Svečiai iš Vokietijos į mūsų rajoną atvyko pasimatyti su Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus organizacijos atstovais, aplankyti globojamas įstaigas ir kaimo bendruomenes, išdalyti tradiciškai jiems atvežtą labdarą. Svečių delegacijai, kaip ir kasmet, vadovavo Vilkaviškio rajono savivaldybės garbės pilietis Heinrichas Hollekampas.

„Komandos nariai, kurie su manimi atvyksta į Vilkaviškį, per 21-erius mūsų bendradarbiavimo metus beveik nepasikeitė ir jau tiek metų aplankyti jūsų keliauja tie patys žmonės. Vadinasi, jiems miela ir smagu čia atvykti,“ – apie šiltus jausmus Vilkaviškio kraštui ir jo žmonėms kalbėjo H. Hollekampas.

Vokiečius Lietuvoje pasitiko ir, kaip kasmet, visą jų vizito Vilkaviškio krašte planą sudarė Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės ir Vilkaviškio Raudonojo Kryžiaus organizacijos pirmininkė Lina Kružinauskienė. Pastaroji kartu su Alvito kaimo bendruomenės pirmininku, Vilkaviškio rajono savivaldybės Tarybos nariu Rimvydu Palubinsku svečius atlydėjo ir į susitikimą su Savivaldybės vadovais.

Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Ahauso mieste savanoriai kasmet atveža visus metus, laisvalaikiu nuo tiesioginių pareigų, draugijos narių savanoriškai rinktą labdarą, aprūpindami rajono organizacijas ir įstaigas medicinos įranga, įvairiomis statybinėmis medžiagomis, kanceliarinėmis priemonėmis, rūbais, avalyne bei kitais vertingais daiktais.

Daugiau nei du dešimtmečius trunkanti draugystė duoda puikių rezultatų: gautos statybinės medžiagos panaudojamos kaimų bendruomenių, švietimo įstaigų patalpoms atnaujinti, medicininės priemonės ir slaugos įranga nukeliauja į rajono gydymo įstaigas, rūbai, avalynė pasiekia rajono gyventojus, pagerindami jų buitį.

„Svarbiausia ne kiek ir kokių daiktų mes atvežame, bet kokie tvirti ryšiai, kontaktai ir draugystė užsimezgė nuo to laiko, kai pradėjome vykdyti vizitus į Vilkaviškio rajoną,“ – akcentavo H. Hollekampas.

Tęsdami pokalbį, Savivaldybės vadovai pristatė pagrindines naujoves rajone, aptarė įgyvendinamus projektus, kitus aktualius Savivaldybei ir jos gyventojams klausimus. Savivaldybės meras A. Neiberka taip pat domėjosi svečių planais, jau aplankytais objektais.

Svečių delegacijos vadovas papasakojo, kad savanoriai apsilankė jau baigiamuose pastatyti Gudkaimio savarankiško gyvenimo namuose, lankėsi kai kuriose rajono kaimo bendruomenėse, bendravo su jų nariais.

Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Ahauso mieste savanoriai taip pat ketina apsilankyti Vilkaviškio ligoninėje, susitikti su Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos bendruomene ir supažindinti ją su Vokietijoje propaguojama pirmosios pagalbos programa, kurioje mokiniai apmokomi teikti pirmąją pagalbą kitiems mokiniams.

Vėliau su svečiais diskutuota Vilkaviškio rajono savivaldybei aktualiais klausimais: aptartas aktualus savanorystės ir jaunimo įsitraukimo klausimas, svečiai domėjosi Savivaldybės demografiniais rodikliais, palietė emigracijos temą.

Susitikimo metu Savivaldybės meras A. Neiberka taip pat prisiminė ir dėkojo H. Hollekampui už prieš kelis metus įvykusį vizitą Ahauso mieste. Penkias dienas trukusios viešnagės metu Vilkaviškio rajono vadovas A. Neiberka ne tik dalyvavo oficialiuose priėmimuose, bet ir apsilankė Ahauso rajone įsikūrusiose įmonėse, domėjosi, kaip veikia vietinės sveikatos priežiūros įstaigos, priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos bei čia įsikūrusios Raudonojo Kryžiaus organizacijos atstovai, kurie jau daug metų rūpinasi ir sunkiau besiverčiančių vilkaviškiečių gerove.

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE