Užgavėnės Marijampolėje: trankiai ir solidariai marijampoliečiai žiemą vijo

Kovo 3 d. J. Basanavičiaus aikštėje šurmuliavo smagios Užgavėnės, kuriose  žaismingai, šmaikščiai ir solidariai pavasario išsiilgę marijampoliečiai žiemą iš Sūduvos sostinės vijo. Šventė buvo gausi nepakartojamomis šventės personažų kaukėmis ir kostiumais pasipuošusiųjų bei gausiai žiemą išvyti susirinkusiųjų, triukšmingos nuo šėlionių, persirengėlių dainų ir šokių, trankios muzikos, nuotaikingų žaidimų ir mažiems, ir dideliems bei smagių varžytuvių. Smagiomis melodijomis visus linksmino Marijampolės kultūros centro kapelos „Gudeliai“ ir „Sūduva“, trankiai grojo, dainavo ir ragino šokti folkloroansamblis Žibinyčia“.

Kad pavasario šilumos prisikviestų, džiaugsmo širdyje nepritrūktų užgavėniautojai ir šventėn susirinkę marijampoliečiai smagiai ratelius suko ir  nuotaikingai pramogavo. O kad soties nepristigtų Marijampolės kultūros centro, Baraginės kaimo bendruomenės ir „Gudeliai“ kaimo kapelos gaspadinių kepamų blynų ragavo, Marijampolės profesinio rengimo centro paruošta kvapnia arbata bei Marijampolės jaunųjų maltiečių gardžia sriuba sotinosi.

Šventės gaspadoriai visus linksmintis kvietė ir persirengėlių inscenizuotą rinkiminę kampaniją organizavo bei visus gražiai pasipuošusius gyrė, o pačius išradingiausius ir apdovanojo. Didieji prizai – kelionės, įsteigti šventės organizatorių – Marijampolės kultūros centro atiteko Sūduvos gimnazijos moksleivių folklorinio ansamblio „Klevelis“ persirengėliams bei jauniesiems maltiečiams, kuriems prizą už gražų dalyvavimą šventėje padovanojo Puskelnių bendruomenės užgavėnautojai.

Kad žiema greičiau pasitrauktų ir pavasaris atšuoliuotų, persirengėliai ir visi marijampoliečiai smagiai šėliojo. Kaip ir visose Užgavėnių šventėse, vyko Lašininio ir Kanapinio kova dėl valdžios, o laimėjęs Kanapinis ir visi užgavėnių personažai žadėjo kuo greičiau atkviesti pavasarį. Šventę vainikavo tradicinis Morės sudeginimas ir laužo spragsėjimas bei šiluma.

Švęsdami Užgavėnes – tradicinę žiemos šventę –  marijampoliečiai tikisi kuo greičiau  žiemą išvyti ir šilumą bei pavasarį prisišaukti!

 

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas